Які аналізи необхідно здавати постійно?

Які аналізи потрібно здавати для профілактики щорічно і навіщо – розповідаємо у цій статті.

 

Базовий метод переконатися, що з вашим здоров’ям все гаразд, — здати анализы та порівняти з нормами.

Важливо: відповідність нормам вказується лабораторією, але краще, щоб результати перевіряв фахівець, наприклад ваш лікар-терапевт, нутріціолог, ендокринолог, гінеколог. Особливо якщо вас турбують відсутність енергії або концентрації, швидка втома, інші нездужання. Фахівець допоможе підібрати потрібне дозування вітамінних добавок, розповість, що варто скоригувати за допомогою харчування чи навіть крапельниць.

ЗАГАЛЬНИЙ АНАЛІЗ КРОВІ З ЛЕЙКОЦИТАРНОЮ ФОРМУЛОЮ

Це дослідження — більш розширене, ніж нормальний аналіз крові. Визначає загальний стан здоров’я організму, містить важливу інформацію (рівень гемоглобіну, рівень лейкоцитів, еритроцитів), визначає лейкоцитарну формулу, оцінює реакцію ШОЕ (це швидкість осідання еритроцитів).

Результат аналізу дає уявлення про наявність (або підтверджує відсутність) запалення, інфекцій в організмі, розвитку анемії, деяких захворювань крові.

БІОХІМІЧНИЙ АНАЛІЗ КРОВІ

Біохімічний аналіз крові — метод лабораторної діагностики, що дозволяє оцінити роботу внутрішніх органів (печінки, нирок, підшлункової залози, жовчного міхура), виявити активний запальний та ревматичний процеси, а також порушення водно-сольового обміну та дисбаланс мікроелементів.

АЛТ (АЛАНІНАМІНОТРАНСФЕРАЗУ), АСТ (АСПАРТАТАМІНОТРАНСФЕРАЗУ)

АЛТ і АСТ — це ферменти, що містяться у всіх клітинах організму, головним чином у печінці та нирках. Аналізи на АЛТ та АСТ допомагають перевірити роботу печінки, виявити захворювання на ранній стадії – панкреатит, гепатит, ураження печінки, нестачу В6, цироз.

С-РЕАКТИВНИЙ БІЛОК

Це білок, який виробляється у відповідь на певні типи запалень в організмі. Високочутливий аналіз на С-реактивний білок допомагає виявити вірусні та бактеріальні інфекції, запальні захворювання.

ЩИТОПОДІБНА ЗАЛОЗА: Т4, Т3, ТТГ

Такий аналіз крові необхідно здавати всім людям, які мешкають у районах, в яких не вистачає природнього йоду. Дослідження оцінює функціонування щитоподібної залози, рівень гормонів (Т3, Т4, ТТГ), що виробляються, допомагає виявити захворювання щитоподібної залози.

Зміна рівня гормонів впливає на вагу, лібідо, сон, серце. Вони регулюють обмінні процеси в організмі.

ФЕРИТИН

Виявляє запаси заліза в організмі та говорить про наявність запальних процесів. Може вказати причину стомлюваності, запаморочення, головного болю, погіршення стану шкіри, нігтів, волосся. Аналіз призначають і при порушеннях серцевого ритму, ознаках виснаження або надмірної ваги.

ВІТАМІН D3(25-OH) І ВІТАМІН В12

Завдяки достатній кількості вітаміну D в організмі збалансовано працюють ендокринна, імунна, нервова та кісткова системи. Вітамін D бере участь у синтезі гормонів, необхідний для здорового стану кісток, зубів. Підвищує імунітет, знижує фактори запалення.

Вітамін В12 бере участь у процесі створення клітин крові, у правильній роботі нервової системи.

МАГНІЙ

Магній життєво важливий у виробленні енергії, скороченні м’язів, роботі нервів та підтримці міцності кісток. Тест на магній широко використовується в діагностиці захворювань як пов’язаних, так і не пов’язаних з його дефіцитом.

ЗАГАЛЬНИЙ АНАЛІЗ СЕЧІ

Дослідження дозволяє оцінити функціонування сечостатевої системи.

За допомогою сечі наш організм виводить кінцеві продукти обміну речовин, надлишок води та солей, токсичних речовин, що надійшли в нього або утворилися в ньому. З сечею виділяється понад 180 різних хімічних речовин, які є кінцевими продуктами метаболізму. При патологічних станах хімічний склад сечі змінюється і може містити речовини, які відсутні у здорових людей, саме тому аналіз є досить інформативним.