Яке повітря має бути в дитячій кімнаті?

Якість повітря в дитячій кімнаті визначається декількома показниками — це рівень температури, рівень вологості, рівень забрудненості. Батьки, як правило, бояться заморозити маленьку дитину, тому прикладають всіх зусиль для того, щоб в приміщенні було дуже тепло. Вологе прибирання проводять в міру сил, а на рівень вологості найчастіше взагалі не звертають уваги, оскільки не вважають це суттєвим фактором, який впливає на здоров’я малюка.

Andrea-air-purifier-4Насправді у грудних дітей недосконалий механізм терморегуляції, тому для них шкідливий і перегрів, і переохолодження. Крім того, пересохла слиз в носоглотці підвищує ризик захворювання на ГРВІ. Покладаючись на результати численних досліджень, педіатри рекомендують батькам підтримувати в спальні дитини і в тій кімнаті, де вона проводить найбільше часу температурний режим в діапазоні 18-20 ° С (вище 22 ° С вже критично) і рівень вологості від 50% до 70% . Під час хвороби варто прибрати всі предмети, які можуть накопичувати пил (килими, плюшеві іграшки, пухнасті пледи та інше). І щодня потрібно проводити вологе прибирання.

Рівень температури легко підтримувати за допомогою кондиціонера. Якщо ж його немає, а в кімнаті жарко, то дитину потрібно максимально легко одягнути, рясно поїти і періодично обполіскувати під прохолодним душем. Рівень вологості можна підвищити також за допомогою спеціальних агрегатів.

Є агрегати з сенсорним таблом, вбудованим гігрометром (приладом для вимірювання вологості), декількома режимами зволоження приміщення і системою самоочищення. Зволожувач річ зручна, але якщо його під рукою немає, а рівень вологості недостатній, то щоб його підвищити розставте по периметру кімнати посудини з водою, розвісьте мокрі простирадла, розбризкайте рідину з пульверизатора або раз на кілька годин мийте підлогу.