Як з’явилися суші?

Ресторани та заклади з японською кухнею з кожним роком приймають все більше відвідувачів. Майже всі хоч раз у житті дегустували суші чи роли. Існує навіть можливість замовити їх додому на сайті чи за телефоном. Наприклад, доставка суші Львів Катана користується значним попитом. Цікаво, що страви з’явилися вперше далеко не в Японії, хоча ми звикли асоціювати їх саме з цією країною.

Як почали готувати суші?

В Японії «сусі» (так називають суші японці) з’явилися лише в VII столітті. Вони прийшли з прикордонних країн. Саме ж поняття «суші» виникло ще в китайській культурі, в перекладі воно означає «замаринована риба». Тоді назва «суші» означала лише спосіб маринаду сирої риби. Її нарізали шматочками, до неї додавали сіль і рис. Усе це клали під камені, що були пресом.

Завдяки додаванню рису, який підтримує умови зберігання, риба довго не псувалася. Після цього рис не вживався, а викидався. Лише в XVII столітті суші стали сприйматися як рис із рибою.

Риба в таких умовах маринувалася дуже довго, тож приготування страви займало чимало часу. У 1900-х роках японець Йохей Ханай вирішив не мариновану рибу для суші, а додавати її в сирому вигляді. Це істотно скоротило час на приготування страви. Така інтерпретація суші припала до смаку японцям. З того часу страву стали робити саме таким чином.

Роли є одним із варіантів приготування суші. Вони нагадують рулет, основою якого є водорості (норі), а начинкою – рис і риба. Згодом стали популярні роли з додаванням різних інгредієнтів. Один японець проживав у Сполучених Штатах і дуже хотів долучити американців до страв своєї країни. Смачний рулет припав до вподоби не тільки на цьому континенті, а й став популярним у Європі.

Поява суші в Україні

З 90-х років в Україні почали відкриватися ресторани японської кухні. З кожним роком їхня популярність поступово зростала. Зараз до суші та ролів додають безліч різних інгредієнтів: огірки, яйця, різні сири та багато іншого. Сиру рибу в Україні зазвичай замінюють на мариновану, малосольну, копчену. Також під час приготування можуть використовувати інші морепродукти.

Сьогодні у нас користуються попитом суші, тому з’являється все більше закладів, які спеціалізуються на їхньому приготуванні. Багато з них пропонують привезти готові страви додому, доставка суші Львів не є виключенням. Замовлення їжі додому – це прекрасна можливість заощадити час на приготуванні їжі або організувати вечірку для друзів за рекордно короткі терміни.