Як зробити дитину самостійною?

Правило №1. Не можна припиняти спроби малюка здійснювати що-небудь без допомоги дорослих. Нехай зараз щось у нього ще виходить погано, нехай він зламає якийсь предмет, ви можете купити новий — це дрібниці. Неодмінно заохочуйте його. Похваліть в разі, якщо малюк прагне робити щось сам, скажіть, що дуже задоволені тим, що він став таким незалежним і дорослим.

 
aa7b4077ecf57c9f2536126b0f6d3754eb717f09a68743c2cb5d7763328c3ad3Правило №2. Навіть якщо ваша дитина справляється з чим-небудь досить погано, не потрібно відразу ж бігти їй на допомогу. Ніколи нічого не робіть за неї, краще зробити це разом з нею, вказати на її помилки, спробувати трохи допомогти, але вчити до тих пір, поки дитина не прийде до мети і не зробить те, що хотіла, самостійно. І намагайтеся не говорити в ультимативній формі, як було б краще робити, у дитини може бути свій погляд на це.

Правило №3. Будь-якій дитини навчання дуже швидко набридає. Особливо, якщо у неї щось виходить погано, то незабаром її увагу буде розсіюватися і те, чим вона займається, їй швидко набридне. Організовуйте навчання в ігровій формі, використовуйте улюблені іграшки дитини, конкурси або естафети. Так матеріал буде засвоюватися досить швидко і абсолютно не буде втомлювати вашу дитину.

Правило №4. Не дозволяйте малюкові собою маніпулювати. Він повинен чітко розуміти, які у нього є обов’язки. І що поки він їх не виконає — за нього це ніхто не зробить. Поясніть, що станеться, якщо, наприклад, дорослі не захочуть піти на роботу або приготувати йому поїсти. Але ж їм теж не особливо хочеться це робити. І обов’язково хваліть дитину після кожної виконаної справи. Він повинен розуміти, що він все робить правильно. Так ви навчите його ще й цінувати чужу працю.

Правило №5. Навчіть свого малюка відповідальності. Він повинен виконувати свої обов’язки без зайвих нагадувань. Поясніть, що мамі і татові ніхто не нагадує прибрати в квартирі, заплатити за рахунками або почистити зуби перед сном. І якщо ваша дитина хоче бути самостійною, то вона повинна сама пам’ятати, коли і що їй потрібно зробити.