Як зняти стрес в 3 етапи? Частина 2

Третій етап. Ви вже трохи заспокоїлися, але ситуація залишається невирішеною, в результаті чого в кров надходять гормони стресу. На цьому етапі необхідно повністю усунути конфлікт. Кращий спосіб – помиритися з людиною, з якою у вас виникла сварка, або розібратися в ситуації, можливо, ви щось неправильно зрозуміли. Одним словом, потрібно зробити так, щоб ця проблема була для вас повністю вирішена. Потрібно знайти позитивні моменти в тому, що трапилося, або переконати себе в тому, що «могло бути і гірше». Хорошим способом для заспокоєння може служити спілкування з близькими, потрібно «вилити душу» кому-небудь, виговоритися, образа не повинна накопичуватися всередині вас. Якщо ненависть або образа накопичуються в нас, якщо ми не дозволяємо хвилюючі ситуації, якщо якісь думки чи сумніви гризуть нас, то це з’їдає нас зсередини, ми витрачаємо нашу внутрішню енергію на ці переживання і гаснемо. Тому потрібно знайти в собі сили і вирішити конфлікт.

Warren GoldswainТаким чином, стрес розвивається в 3 етапи і залежно від того, на якому етапі знаходиться людина, існують способи його зняти: заняття улюбленою справою, фізичне навантаження, усунення конфлікту (знаходження позитивних моментів, розмова з кривдником, самонавіювання).

Краще всього не доходити навіть до другого етапу, це допоможе вам зберегти здоров’я і не наробити помилок (на другому етапі, коли багато адреналіну в крові, контролювати себе набагато складніше). Але всяке буває. Якщо ви з кимось посварилися, то вирішити конфлікт все одно доведеться, але набагато легше зробити це в спокійному і адекватному стані. І не варто плутати стрес з депресією або відсутністю настрою, це все ж різні речі.

Отже, в цій статті ми дізналися, як зняти стрес, і що існують 3 етапи його розвитку. Наостанок дам ще одну пораду: не потрібно згадувати неприємні ситуації, прокручувати їх у своїй свідомості, міркувати про те, «що було б, якщо…». Це не призведе ні до чого хорошого. Ви знову будете відчувати негативні емоції. Це доведений факт! Краще згадуйте приємні моменти і створюйте нові позитивні емоції для себе і для інших! До речі сміх є одним із способів психологічної розрядки, а також він знімає рівень тривожності, пам’ятайте це!