Як зняти стрес в 3 етапи? Частина 1

Вплив стресу може викликати негативні наслідки для всього організму людини. Щоб можна було звести до мінімуму цей вплив, потрібно знати, як зняти цей стрес. Треба, насамперед, знати, що стрес розвивається поступово, а це означає, що його можна вчасно зупинити, не доводячи до крайньої перенапруги нашу нервову систему.

3a8cb3ff1_965x301У сучасній психології виділяють 3 фізіологічні етапи розвитку стресу, давайте розберемося, що являє собою кожен з них.

Перший етап. Уявімо собі, що ви дізналися якусь новину, яка дуже схвилювала вас. У цей момент в корі головного мозку формується якийсь інтенсивний осередок збудження. Цей осередок впливає на всю діяльність людини – думки, вчинки, дії. Для того щоб заспокоїтися потрібно позбутися від цього вогнища, найкращий засіб – створити інше вогнище, переключитися на яку-небудь справу. Для цього підійде перегляд фільму, читання цікавої книги, зустріч з друзями, улюблена справа. Тобто все те, що може зайняти Ваші думки і відвернути Вас. Чим цікавішою буде справа, якою ви займаєтеся, тим легше буде перенести хвилюючу новину, тобто ви «погасите так зване вогнище і сприймете ситуацію менш емоційно. Адже як відомо, спочатку ми завжди бурхливо реагуємо на що-небудь, але через деякий час ми заспокоюємося і розуміємо, що не все так погано, і реагуємо вже більш адекватно. Добре якщо у вас є якесь хобі, в цьому випадку ви отримаєте набагато більше позитивних емоцій, які допоможуть ліквідувати вогнище збудження і зняти стрес.

Другий етап. Якщо вогнище збудження не знято, то відбувається ланцюгова реакція і порушується гіпоталамус. Після цього в кров викидається адреналін та інші фізіологічні речовини (гормони стресу). Під їх впливом серце починає битися швидше і частіше, підвищується кров’яний тиск. Такий стан дуже небезпечний, адже може захворіти серце або мозок, можна втратити свідомість, деякі люди починають задихатися, трапляються навіть серцеві напади. Також в такому стані люди можуть зривати свою злість на речах, іноді і на інших людях (тоді відбувається бійка). Це відбувається через гормони, які все ще присутні в крові – гормони стресу і адреналін. Вони провокують виникнення зайвої м’язової енергії, від якої організму потрібно звільнитися. Відповідно, на цій стадії для того, щоб позбутися від гормонів стресу, потрібно зайнятися фізкультурою або спортом, взагалі будь-яке фізичне навантаження (а особливо інтенсивне) допоможе вам у цьому.