Як знайти спільну мову з тещею?

«Холодна війна» між зятем і тещею явище дуже поширене.
e6d9c54edc11e6aa300293da768d832e0b9eed80_667

Але якщо уважно придивитися до реального життя, то висновок напрошується сам собою: регулярні сварки, взаємні образи, тиха ненависть можуть зруйнувати найміцніші подружні стосунки. Найчастіше конфлікт між тещею і зятем стає причиною розпаду сім’ї, розлучення. Щоб уникнути подібного сценарію, досить знати основні конфліктні ситуації і вміти вибрати правильний вихід з них, а в ідеалі — взагалі не допустити таких ситуацій.

Ситуація перша: конфлікт на тлі взаємної прихильності дочки і матері. Інфантильність молодої дружини, її паталогічна нездатність вирішувати повсякденні завдання і побутові питання, часто призводить до того, що саме теща починає зазначеними питаннями займатися. Саме теща в такій ситуації виховує дітей, стежить за сімейним бюджетом, займається квартирою, не забуваючи при цьому висловлювати свої претензії до молодого зятя. Конфлікт вичерпується лише в тому випадку, коли зять здатний довести тещі свою спроможність у вирішенні абсолютно будь-яких питань.

Ситуація друга: конфлікт зав’язаний на негативному ставленні зятя до тещі. Причиною подібної ситуації часто служать або проблеми зятя з власною матір’ю, або негативний досвід попереднього шлюбу. Хоча найчастіше негативна реакція на тещу буває просто підсвідомою. Ідеальну поведінку для тещі — це позиція невтручання. Тільки таким способом можна уникнути конфлікту.

Ситуація третя: конфлікт, спровокований ревнощами тещі до зятя. Предметом ревнощів природно є дружина (дочка). Рішення даної проблеми цілком і повністю лягає на плечі «предмета ревнощів», а основним завданням є зближення тещі і зятя усіма можливими способами.

Ситуація четверта: «ненависть з першого погляду». Часто буває, що зять може не сподобатися тещі при першій зустрічі і вже не важливо чи буде ненависть взаємною. Найголовніше, що вона буде. Цей конфлікт може вирішити тільки тесть, вірніше його солідарне ставлення до зятя.

Ситуація п’ята: мати просто (часом сама того не усвідомлюючи) заздрить сімейному щастю своєї дочки. Конфлікт нейтралізується тільки при активній участі зятя, який всіляко прагне не обділяти теплотою і увагою свою тещу.