Як знайти компроміс в сім’ї?

Всі ми різні і навіть у сімейному житті це часто відчувається, адже у чоловіка з дружиною завжди різні погляди на якісь питання. Це призводить до того, що у важливих питаннях, коли приймаються серйозні рішення, комусь з двох доводиться поступатися.

0709a-109Варіанти дій

Існує кілька варіантів, як можна вчинити, коли думки розходяться. Можна вперто наполягати на своїй правоті і вирішити для себе, що треба стояти до останнього на своєму. Можна просто, без розмов, поступитися своєму супутнику життя і закрити обговорення питання. А можна знайти компроміс, адеж є таке рішення, яке б поєднало в собі побажання обох.

Не починайте подібні розмови на голодний шлунок. Якщо ви і ваш чоловік будете ситі, ймовірність хорошого результату розмови буде набагато вищою.

Це буває не просто, адже до вступу в шлюб кожен жив своїм життям і не мав необхідності враховувати чиюсь думку, приймаючи рішення. Тепер же цьому треба вчитися. Часом принести в жертву свої бажання настільки складно, що деякі вирішують не робити цього, нехай навіть ціною мирних взаємин. Як же навчитися приходити до компромісних рішень?

Що можна зробити?

По-перше, стежте за своєю манерою спілкування. В якому тоні ви почнете розмову, таким і буде результат. Налаштуйтеся спочатку зберігати врівноваженість і не відмовляйтеся від свого настрою. Запасіться такими якостями, як терпіння, доброта, спокій і тоді ви зможете впоратися з бажанням сперечатися, доводячи свою правоту.

По-друге, необхідно шукати спільну мову. Часто буває, що спір розпочинається через те, що обоє зосереджують свою увагу на тому, в чому їх думки відрізняються один від одного. Замість цього краще шукати точки дотику і відштовхуватися від них.

По-третє, налаштуйте свій розум на вирішення завдання. Рішення проблеми може бути досить легким і варіант рішення може лежати на поверхні. Але емоції можуть охопити хвилею і тоді знайти рішення буде дуже непросто. Шукайте варіанти вирішення проблеми, перебираючи один за іншим. Якщо і чоловік, і дружина будуть робити це, то всі труднощі будуть вирішуватися швидше.

По-четверте, будьте готові поступитися. Якщо в процесі обговорення ви розумієте, що ваша точка зору все ж неправильна, а ваш супутник життя пропонує більш логічне рішення проблеми, не варто наполягати на своєму. Поступившись, ви покажете свою мудрість і турботу про благополуччя сім’ї. Ваш супутник життя це оцінить і наступного разу, коли треба буде поступитися йому, він з радістю це зробить.