Як знайти і розкрити талант у дитини?

Для кожної мами її дитина — це геній, буквально диво природи. Так і є, проте батьки повинні вміти розкрити цей потенціал і таланти. Як допомогти дитині реалізувати себе? Дане питання для матері таке важливе, як і успішність дитини у навчанні або її фізичне здоров’я. Кілька нехитрих рекомендацій допоможуть вирішити це непросте завдання.

cff27065a1de457b42cf81098fe11aedc9294fe563665583648ab5f3e08b0cf3Як правило, приховані таланти та інтереси дитини вперше проявляються в ранньому віці і залишаються незмінними до кінця життя. Наприклад, дівчинка, яка захопилася малюванням раніше, ніж стала самостійно ходити, із задоволенням стане ученицею художньої школи. Щоб допомогти юній художниці розкритися, можна влаштувати вдома галерею намальованих нею робіт або частіше відвідувати з нею всілякі виставки. Часто також трапляється, що дитина прагне відразу охопити кілька сфер творчості, тобто займатися одночасно співом, спортом, в’язати і вишивати хрестиком. Категорично забороняється припиняти її пориви, нехай дитина знайде себе методом проб і помилок. Можливо, коли вона змінить кілька різних гуртків, знайдеться правильний варіант. Адже таких прикладів безліч. Наприклад, всесвітньо відома Коко Шанель спочатку була співачкою.

Є ще одна методика, яка допоможе розкритися талантам дитини, проте вона вимагає від батька цілеспрямованості і терпіння. Мама може сама запропонувати дитині якесь заняття, наприклад, спорт або музику. Однак в цьому випадку вона повинна бути готова стати і тренером, і вчителем, і цілою групою підтримки. Батькам доведеться самостійно вибудовувати свій робочий графік з урахуванням розкладу змагань і концертів. Така тактика без жодного сумніву працює. Головне, мама не повинна бути занадто агресивною та наполегливою. Не потрібно перестаратися. Батьки повинні надихати свою дитину на нові звершення, якщо вони не хочуть, щоб їх дитина через кілька років здригалося при вигляді спортивної форми або музичного інструменту. Прищепіть дитині любов до спорту, але так само давайте їй і відпочити.

Головним секретом збалансованого, гармонійного розвитку дитини не є вірний вибір гуртка або спортивної секції. Щоб таланти дитини повністю розкрилися, дитина повинна розуміти, що мама її завжди вислухає і підтримає. Дитині необхідно приділяти якомога більше уваги, розмовляти з нею, прислухатися до її думки. Тільки так мама зможе безпомилково визначити, в якій сфері творчості її дитині найкраще себе спробувати і як розкрити її прихований потенціал.