Як знайти час на дітей?

Чим більше ви працюєте, тим менше часу можете присвятити своїм дітям і їхньому вихованню. Експерти нагадують, що ніхто і ніщо не може замінити маму та батька. Як розвивати ці відносини?

430px-ВоспитаниеВідсутність уваги батьків позначається дуже руйнівно на дитині. Особливо вона страждає від нестачі інтересу до її проблем і пристрастей.

Згідно із дослідженнями, 31 відсоток респондентів сказали, що вони відмовилися заводити дітей через труднощі суміщення роботи із сімейним життям. У свою чергу, батьки вказують на велику проблему з часом — 41 відсоток опитаних через вимоги з боку роботодавця пропускали відпустку у зв’язку з доглядом за дитиною і кожен третій опитаний бажає мати можливість залишити роботу і більше часу проводити з дітьми без необхідності відпрацьовувати.

Нерідко батьки намагаються врятувати ситуацію і наймають когось, хто б міг піклуватися про дитину, коли вони відсутні. Часто це бабуся, тітка або просто няня. Зв’язок з іншими людьми, звичайно, має важливе значення, няня може бути уважною і люблячою, але вона не є заміною мами. Не можна переривати цей природній зв’язок. Більше того, дослідження показують, що няні не надто зацікавлені розуміти потреби дітей. Так, 64 відсотків жінок у віці до 25 років сприймають роботу няні тільки як привабливий спосіб заробити гроші.

Багато батьків розриваються між роботою і дітьми. Це нерідко перетворюється у замкнуте коло. Зменшується продуктивність в компанії, і спроби поліпшити це також відображаються на дітях. Проблема не зникає, коли батьки повертаються додому. Психологи стверджують, що просто фізично знаходиться поруч з дитиною недостатньо. Присутність дуже важлива, але вона не може замінити близькість, контакт і налагодити стосунки. Підтримка останнього пункту надзвичайно важливо, навіть якщо це просто телефонний дзвінок, повідомлення або інший вид комунікації. Більше того, дорослим людям також необхідний відпочинок, щоб зустрічатися з друзями і займатися улюбленими справами.

Пам’ятайте:

1. Якщо у вас не так багато часу, щоб поговорити і провести час з дитиною, зосередьте увагу на дрібницях. Поїжте разом з дитиною, посидьте і поговоріть на дивані.

2. Читання казок перед сном дуже важливе. Навіть коротка розмова може допомогти зменшити негативні емоції, які іноді турбують дитину.

3. Гумор і жарти піднімають настрій, а посмішка дуже корисна для відносин з дитиною.

4. У вихідні дні потрібно приділяти дітям більше часу.

6. Не відмовляйтеся допомагати дитині. Це може бути для неї особливо важливо.