Як зберегти відносини після народження дитини?

Багато молодих пар думають, що після народження дитини їх шлюбні узи стануть ще міцнішими, адже малюк внесе сенс в їх будні. Насправді, це критичний момент для багатьох сімей. Безтурботне подружнє життя закінчується з появою новонародженого. Дружина, яка цілком і повністю належала чоловікові, розчиняється в довгоочікуваній дитині. У родині все більше виникають ситуацій, в яких чоловік і дружина не розуміють один одного.

Чому так відбувається? Тому що молоді пари не йдуть на поступки, не шукають компромісу. Дружина не розуміє, чому чоловік не біжить з роботи додому. Адже вона майже не спала вночі, цілий день носила малюка на руках, готувала, прибирала, не встигаючи навіть поїсти, помити голову. З ніг валиться. А чоловік не розуміє, від чого втомилася дружина. Де її чарівність і краса? Вона ж на роботу не ходить?!

kak-sohranit-otnosheniya-posle-rozdeniya-rebenka
Іноді чоловікові дійсно необхідно сказати, що ви втомилися і хочете, щоб він посидів з дитиною. І не перед телевізором, а граючи в розвиваючі ігри. Однак, уточніть його плани, раптом він збирається займатися з малюком, але тільки після того як закінчиться футбол. А ви його вже дорікнули.

Найчастіше, матуся сама створює собі проблеми. Вона ображається на те, що тато не правильно тримає дитину, не пам’ятає, де лежать підгузники. Тут необхідно терпіння. Адже тато теж вчиться, він ніколи раніше цього не робив, та й на роботі втомився. А своїми докорами можна відбити бажання вам допомогти. Тому повторюйте одне і те ж кілька разів, намагаючись не показувати свою дратівливість. Візьміть собі на замітку таке правило: «Сенс сказаної вами фрази — в отриманому результаті!». Краще зайвий раз повторити, пояснити, показати, чим дорікнути, образити і не досягти результату.

Коли з’являється малюк, жінка зовсім мало приділяє часу чоловікові, пояснюючи це втомою. Але для сильної статі це не виправдання. Будь-якому чоловікові потрібна ласка і турбота, тим більше в період, коли у нього з’явився «суперник». Для цього жінка повинна навчитися виділяти собі час на відпочинок і зовнішність, а не намагатися «обійняти неосяжне». Деякі справи можуть і почекати. Зате чоловік отримає колишню і люблячу дружину.

Якщо ви дійшли до критичного стану, «не рубайте з плеча». Зберіть сімейну нараду. Розкажіть спокійно, що вам не подобається, і вислухайте сторону опонента. Всі взаємні докори сприймайте врівноважено, не перебивайте. На такій нараді ви зможете зрозуміти чоловіка, знайти компроміс, а також розподілити обов’язки по догляду за дитиною.
Звичайно, бувають ситуації, в яких дуже важко знайти компроміс. Чи може втомлена мати грудної дитини з щирою посмішкою відпустити чоловіка на дводенну риболовлю з друзями?

Як би там не було, пам’ятаєте, відносини в родині залежать тільки від вас обох. Так, в цей період буває досить складно зрозуміти один одного, але Вас повинна об’єднувати думка про те, як зробити дитину щасливою, як подарувати їй повноцінну і дружну сім’ю.

Якщо ваші відносини в сім’ї не складаються — зверніться до психолога, який вам зможе допомогти зберегти сім’ю.