Як заспокоїти нервову систему?

Життя сучасної людини досить клопітливе. Щодня потрібно відвідати умовну тисячу місць і зробити кілька справ одночасно. Постійна напруга і недостатня кількість часу для відпочинку неминуче призводять до стресу та нервових зривів. А запущені випадки загрожують серйозним проблемам зі здоров’ям. Щоб не нашкодити собі, потрібно уникати перевтоми і стежити за станом власної нервової системи. А в разі виникнення частих спалахів гніву добре б навчитися швидко приходити в себе і своєчасно заспокоюватися. Ми підкажемо декілька прийомів, які допоможуть в лічені хвилини знайти душевну рівновагу.

 

 

1. Перш за все, потрібно визнати факт гніву або внутрішній стан нервозності.

 

 

Depositphotos_10168015_s

2. Зробіть паузу. Навіть якщо емоції зашкалюють і вам складно зупинити потік докорів (наприклад, в суперечці з колегою), постарайтеся зафіксувати свій стан, зупиніться, глибоко подихайте і спробуйте прийти в себе.

 

 

3. Якщо гнів наздогнав вас в громадському місці, потрібно вийти на вулицю і вдихнути свіжого повітря. Прекрасно заспокоює нервову систему прогулянка по парку, менш ефективна, але теж дієва прогулянка по коридору.

 

 

4. У хвилину стресу сядьте і напишіть все, що приходить вам в голову. Ви зможете помітити, як поривчастий почерк з кожним словом стає рівнішим і як разом зі змінами на листку паперу до вас повертається душевна рівновага.

 

 

5. Нехай поруч з вами знаходиться пару предметів або картинок, які викликають у вас позитивні емоції, вони допоможуть розслабитися в разі необхідності. Встановіть шпалери кішки на робочий стіл, повісьте на стіну фотографію, на якій відображені кращі моменти вашого життя, розставте поблизу себе кумедні керамічні фігурки, які здатні підняти вам настрій.

 

 

6. Займіться рукоділлям. Добре допомагає в боротьбі зі стресом в’язання і вишивка. Якщо ви перебуваєте на роботі або в будь-якому іншому громадському місці, то покрутіть в руках якийсь опуклий предмет. Деякі для заспокоєння постійно носять з собою вервицю. Ваш мозок автоматично почне контролювати дію пальців і це допоможе відволіктися від негативних думок.