Як запобігти появі алергії у дітей?

Захворювання алергічного характеру в 2 рази частіше зустрічаються у пацієнтів дитячого віку, ніж 25 років тому, зокрема, такі як екзема, сінна лихоманка, астма та харчова непереносимість.

АЛЛЕРГИЯ-НА-ЦИТРУСІснує кілька гіпотез, чому так відбувається. Однією з причин, на думку лікарів, є надмірна стерилізація продуктів харчування, так як процес вбиває не тільки шкідливі бактерії, але і корисні мікроорганізми, які допомагають працювати кишечнику. Здоровий баланс кишкової флори необхідний для сильної імунної системи, нормального травлення і синтезу вітамінів групи В і вітаміну К.

Для зниження ризику розвитку алергії варто вживати пробіотики. Вони містять корисні бактерії, які допомагають збагатити кишкову флору, зміцнюють імунну систему і знижують ризик розвитку алергії.

Вагітним мамам рекомендується споживати пробіотики для зменшення ризику виникнення алергії у плода.

Грудне годування

Годування грудьми протягом, принаймні, шести місяців, а в ідеалі від одного до двох років, знижує ризик виникнення алергії. Грудне молоко багате важливими імуностимулюючими речовинами, які захищають дитину від ряду інфекцій і захворювань.

Введення твердої їжі в раціон малюка занадто рано підвищує ймовірність розвитку алергії і харчової непереносимості. Малюки старше шести місяців рідше мають алергію на нові продукти, так як їх кишкова флора і обмін речовин більш розвинені.

У дітей, як правило, виникає алергічна реакція на молоко, продукти з пшениці, клейковину, яйця, сою та горіхи.

Також важливим пунктом є те, що схильність до алергічних захворювань може передаватися у спадок. Якщо в родині є випадки алергії, то варто почекати поки дитині виповниться 1 рік, перш ніж вводити потенційно алергенні продукти харчування в раціон.