Як залишити дитину одну вдома?

Кожному з батьків коли-небудь доведеться залишити свою дитину вдома одну. Чітких вікових рамок, коли краще всього це зробити, не існує, всі діти різні: хтось більш самостійний, а хтось сильніше прив’язаний до мами. Але не варто залишати дитину одну раніше, ніж вона досягне віку 4-5 років. Крім того, перед тим, як залишити малюка, ви повинні підготувати його психологічно до цього моменту.

Fotolia_53445027_Subscription_Monthly_M_71004473101470643Почати краще всього з коротких походів в магазин. Поясніть дитині, що ви йдете ненадовго і за чимось необхідним. Обіцяти повернутися з сюрпризом не варто – це швидко увійде в звичку. Також не варто йти, якщо дитина сильно турбується і плаче. Придумайте заняття для малюка на час вашої відсутності, пообіцяйте йому, що ви пограєте разом в цікаву гру після вашого приходу або підете кататися на самокаті.

Обов’язково подбайте про безпеку малюка на час вашої відсутності:

 

  • Закрийте всі вікна на спеціальні засувки. Простежте за тим, щоб біля вікна, не стояв якийсь предмет, на який може забратися дитина.
  • Електричні розетки повинні бути закриті спеціальними заглушками.
  • Купіть запобіжники для меблів з гострими кутами, вони захистять вашого малюка від травм у разі падіння.
  • Отруйні кімнатні рослини приберіть подалі, а краще і зовсім позбавтеся від них. Розташовуйте квіткові горщики так, щоб вони не змогли впасти на дитину.
  • Всі гострі предмети зберігайте в спеціальному закритому ящику.
  • Лікарські препарати та алкогольні напої повинні знаходитися в недоступних місцях. Це ж стосується засобів побутової хімії.
  • Обігрівачі і кондиціонери повинні бути в зоні недосяжності для малюка.
  • Побутові прилади у ванній (фен, електробритва) відключіть від мережі і приберіть в спеціальний ящик.

Йдучи, ніколи не лякайте дитину чужими людьми. Не кажіть їй, що вони можуть забрати її за погану поведінку. Обов’язково повідомляйте час свого повернення. Якщо ви будете затримуватися, попереджайте дитину про це по телефону. Старшу дитину потрібно навчити поводитися з необхідними побутовими предметами: чайником, мікрохвильовою піччю. Попереджайте сусідів, що малюк перебуває вдома один.

Навчіть дитину правильно розмовляти по телефону і домофону. Вона повинна знати номери екстрених служб напам’ять, а також ніколи не повідомляти незнайомцю своє ім’я, і що вона знаходиться вдома на самоті.

Подбайте про те, щоб будинок став затишною і цікавою фортецею для малюка, і тоді час вашої розлуки пройде непомітно.