Як займатися в тренажерному залі для схуднення без тренера

Існує безліч різних способів для схуднення, але часто останнім часом люди вдаються до пасивних способів зниження маси тіла за допомогою вживання різних препаратів.

Але здавна відомо, що найбільш оптимальними і ефективними способами для зниження ваги були такі види:

 

 • Перехід на правильне і дієтичне харчування.
 • Фізична активність.

 

razminka

 

Найкращим способом воістину вважаються заняття спортом в тренажерному залі. Але тут відразу ж, виникає невелика проблема, яка полягає у високій вартості відвідування такого роду закладів за умови, що з людиною буде займатися персональний тренер. Послуги персонального тренера дуже дорогі і тому не кожна жінка може дозволити собі навіть пару таких занять. Чи можна займатися в спортзалі без допомоги інструктора і досягти при цьому позитивних результатів схуднення? Звичайно ж, все це можливо і в даному матеріалі можна дізнатися всі нюанси такого способу схуднення.

 

Персональний тренер: переваги і недоліки

 

Перш ніж перейти до розгляду процесу схуднення за допомогою відвідування спортзалу без допомоги тренера, спочатку розглянемо, які ж переваги і недоліки мають ці люди. Адже багато жінок, які прийшли в спортзал вперше, просто не знають призначення більшості тренажерів. А що говорити про техніку виконання вправ для схуднення.

 

personal_training-620x264

 

Тому заняття в спортзалі мають ряд наступних переваг:

 

 • Перш за все на першому місці є життя спортсмена. Тренер з перших хвилин буде стежити за безпекою спортсмена, щоб виключити різні травми або забиті місця.
 • На другому місці приділяється увага техніці виконання вправ і навчанню спортсмена. Адже важливо не тільки знати, як необхідно підходити до того, чи іншого тренажера, але ще і вміти правильно виконувати вправу, дотримуючись при цьому всіх тонкощів техніки.
 • Якщо ви оплачуєте тренування, то вам навряд чи захочеться їх пропускати. Цей критерій позначається позитивно на регулярності виконання вправ, що позитивним чином вплине на процес зниження ваги.
 • Весь період тренер буде стежити за вами і технікою виконання вправ. Він підкаже, яким чином можна і потрібно виконувати вправи, щоб домогтися бажаного результату в найкоротші терміни і чи можливо це на практиці.

 
Такі переваги є значущими і тому по можливості бажано починати своє знайомство з тренажерами в присутності досвідченого професіонала.

 

Personalnyiy-trener-obshhaya-1024x431

 

Але поряд з перевагами, варто відзначити і деякі недоліки, яких всього два:

 

 • Висока вартість занять з тренером, що можуть дозволити собі далеко не всі жінки. Вартість настільки велика, що перевищує в кілька разів оплату за відвідування спортзалу.
 • У рідкісних випадках може попастися тренер-новачок, який не володіє всіма тонкощами, що позначиться на ефективності ваших вправ. Але таке трапляється рідко, і при бажанні тренера можна змінити.

 

Як видно, займатися спортом під наглядом персонального інструктора — це не тільки добре, але й корисно. Адже так в найкоротші терміни ви зможете навчитися виконувати базу основних процедур і зможете вже через кілька занять побачити зміни в зниженні маси тіла.

Але тепер розглянемо, які ж переваги і недоліки притаманні вправам в спортзалі без інструктора.

 

Плюси і мінуси самостійних занять

 

Так уже влаштований світ, що велика частина людей, які займаються в спортивних установах, і навіть новачки, прагнуть досягати своєї мети самостійно. Це не заборонено, до того ж у такого підходу є свої позитивні і негативні моменти.

 

8dd643decc8de96988c98b30fbde4049

 

Плюси самостійних вправ полягають в таких факторах:

 

 • Саморозвиток дозволяє виходити на нові рівні і досягати нових результатів. До саморозвитку відноситься спілкування в спортзалі з досвідченими спортсменами, які завжди підкажуть безоплатно. Крім того, багато початківці приходять в спортзал вже з готовою програмою, яку можна знайти в інтернеті.
 • Другий фактор полягати власне в економії коштів. Ви оплачуєте тільки заняття.
 • Заняття без інструктора дозволяють зміщувати графік, так як вам не потрібно підлаштовуватися під час тренера. Головне, відвідувати спортзал своєчасно до моменту його закриття.

 

До мінусів відносяться всі перераховані вище фактори у зворотньому напрямку. Тобто, саморозвиток може не завжди дати позитивні результати, врешті-решт — це призведе до того, що ви просто відмовитеся від подальших фізичних вправ для схуднення. Економія на тренері може привести до того, що після місяця або півроку тренувань ви не отримаєте бажаного результату. Ну і, звичайно ж, можливість зміщення графіка не завжди є корисним фактором. Адже, таким чином, можна просто розслабитися і зовсім пропускати заняття.

 

Як правильно займатися в тренажерному залі без тренера?

 

Розглянемо основні види вправ, які можна робити самостійно, не вдаючись до допомоги інструктора.

 

train-in-gym-woman1

 

1) Розминка. Розминка є основою всіх основ в спорті. Без розминки заборонена будь-яка фізична вправа. Тому навіть досвідчені тренери починають свої тренування з розігріву мускулатури за допомогою виконання простих махів руками і ногами. Залежно від складності тренування, розминка може займати від однієї до п’яти хвилин. В основу будь-якої розминки входять: обертання голови, махи руками вперед і назад, розтяжка, повороти тулуба і розминка кистей рук і суглобів.

2) Вправи для розігріву суглобів. До таких вправ відноситься виконання обертальних маніпуляцій руками, головою, кистями, ногами і тулубом. Загалом, необхідно розігріватися зверху і до низу. Головою необхідно виконувати «вісімку», а потім перейти до вправи «ножиці». Тулубом необхідно обертати навколо своєї осі по 4 рази в одну і аналогічно в іншу сторону. Для розігріву колінних суглобів необхідно виконувати присідання.

3) Заняття на тренажерах. Тепер можна приступати до вправ на тренажерах, які включають в себе дотримання не тільки техніки, але і правильності положення тіла при виконанні процедури. Тренажери мають на увазі під собою виконання серйозних вправ, тому новачкам не рекомендується виконувати такі дії з навантаженням. Якщо ви починаєте займатися з вагою, то важливо розраховувати масу вантажу, щоб мати можливість зробити вправу в 3-4 підходи. Не слід з перших днів навантажувати свій організм, щоб потім не встати на другий день. Починати необхідно поступово і, головне, дотримуючись періодичності.

Необхідно дотримуватися такої послідовності виконання вправ:

 

 • спочатку навантажуються стегна;
 • після цього навантаження здійснюється на спину і груди;
 • за ними йде навантаження на плечі і руки;
 • завершується програма тренуванням пресу.

 

Тому за даною методикою слід підібрати для себе необхідні тренажери і займатися на них.

4) Остання вправа має на увазі під собою запобігання появі болів в м’язах. Для цього приділяється увага кардіотренажерам, за допомогою яких можна здійснити легку пробіжку або обертання педалей велосипеда.

Тривалість виконання завершальної вправи становить не більше 5 хвилин.

 

Вправи для схуднення

 

Розглянемо, що ж являють собою особливості виконання вправ в спортивному залі для схуднення. Весь процес розбивається на три етапи, кожен з яких складається з декількох вправ. Отже, розглянемо, що це за етапи і, які вправи до них відносяться.

Етап №1: тренуються м’язи рук, спини, плечей і грудей. До першого етапу відносяться такі вправи:

 

 • Французький жим, що представляє собою прийняття стійки, сидячи на лаві з гантелями в руках. Руки розташовуються піднятими над головою, при виконанні вправи руки необхідно згинати в ліктьовому суглобі.

 

uprazhnenija-s-ganteljami-na-triceps_2

 

 • Віджимання від лави у зворотному вигляді. Для цього необхідно прийняти стійку для віджимання, тільки при цьому тулуб має бути повернуто у зворотний бік. На одну лаву розташовуються руки, а на другу п’яти ніг. Вправа виконується шляхом згинання та розгинання ліктьових суглобів.

 

j5aNKG

 
Етап №2: живіт, талія.

 

 • Скручування. Для цього необхідно взятися руками за поручні, а ногами впертися у валик. Техніка виконання вправи має на увазі здійснення тяги грудей до тазу і повернення в початкове положення.

 

GvtT5w155c

 

 • Лежачи на лаві і вхопившись руками за утримувачі, необхідно поступово піднімати ноги вгору до моменту, поки не вийде перпендикуляр. Після цього повертаються в початкове положення.

 

Етап №3: Ноги і сідниці.

 

 • Випади з вантажем. Для цього можна використовувати гантелі, які потрібно тримати руками в опущеному стані. Після цього виконується вправа випади в класичному виконанні.

 

vypady-s-gruzom

 

 • Розведення стегон. Вправа виконується на тренажері, при цьому тулуб слід відвести назад, а потім вперед.

 

2490911099

 

Ось такий короткий комплекс вправ дозволить позбутися від надмірної ваги і вже в найкоротші терміни можна помітити позитивні результати. На додаток до спортивних навантажень, важливо також переглянути свій раціон і викреслити з нього всю жирну, калорійну і «неправильно» приготовлену їжу.