Як займатися на біговій доріжці?

Бігова доріжка, це альтернатива пробіжки по парку. В умовах трудової завантаженості і недосконалої екологічної ситуації, не кожен може дозволити собі пробіжку. Хтось виділяє час на відвідування тренажерного залу, а хтось купує цю дивовижну машину для особистого користування. Другий варіант, безумовно кращий, у нього багато своїх плюсів, і не потрібно поспішати в тренажерний зал, боячись запізнитися. Можна спокійно, насолоджуватися пробіжкою вдома. Але як займатися на біговій доріжці? Бігова доріжка, найпростіший тренажер з усіх подібних машин, але є в ній і свої особливості.

1_525522bde580c525522bde584eГоловне знати, як правильно приступити до тренування. Як займатися на біговій доріжці, щоб уникнути травм? Перед початком тренування обов’язково розігрійте м’язи, достатньо звичайної розминки. Перше що потрібно знати, встаючи перший раз на доріжку, уважно стежте за поставою, інакше падіння вам забезпечене. Початкова швидкість повинна бути невеликою. Темп бігу підтюпцем, тривалість першого тренування не більше 20 хвилин. Перший місяць ваші тренування повинні бути саме такими, тому що якщо ви почнете досить активні тренування, то найімовірніше бажання займатися у вас дуже швидко пройде. А може статися й таке, що почати тренування відразу з бігу вам буде дуже нелегко, тоді починайте його із швидкої ходьби. І коли Ви вже впевнено будете себе почувати на доріжці, переходите на біг. Слід пам’ятати, на які м’язи ви впливаєте під час тренування на доріжці. Це м’язи ніг і спини. Як займатися на біговій доріжці, щоб результат вас не засмутив. Відразу собі запрограмуйте той факт, що видно результат буде тільки через 3-4 місяці. І потрібно не пропускати ні одного тренування, щоб його досягти. Тренуючись на біговій доріжці, ви повинні відчувати себе комфортно. Пробіжку здійснюйте 2-3 рази в тиждень. І через місяць, пробігаючи по 20 хвилин в день, ви вже готові до наступного етапу. Збільшувати швидкість пробіжки не варто, краще збільшити відстань. Пробігаючи кожен день по двадцять хвилин, іи будете відчувати, що тренування даються вам значно легше, тоді можете збільшити час тренування. Але не більше ніж на 5-10 хвилин. Не забувайте під час тренування пити якомога більше води, власне пити воду потрібно як під час, так і до, і після тренування. Так поступово Ви повинні досягти відстані пробіжки в 5 кілометрів. І головне пам’ятати, що кожне тренування, чи то пробіжка, чи то стрибки на скакалці, це навантаження на організм. І щоб не нашкодити своєму організму, варто пам’ятати про можливі протипоказання заняття на біговій доріжці.

Протипоказання:

ні в якому разі не можна займатися на біговій доріжці, при гострих захворюваннях або підвищеній температурі;

при недостатньому кровообігу;

при вродженому пороці серця і стенокардії;

при бронхіальній астмі і розладах серцевого ритму;

при порушеннях функцій суглобів;

при легенево-серцевої недостатності.

Можна продовжувати ряд протипоказань нескінченно. Кращим варіантом, буде консультація вашого дільничного терапевта. Який, виходячи з вашої індивідуальної історії захворювань, зробить висновки, можна займатися вам на біговій доріжці чи ні.

Займайтеся спортом правильно і будьте здорові!