Як забезпечити дитині міцний і здоровий сон? Частина 2

З ранку малюки найчастіше перебувають в дуже хорошому настрої, вони сповнені сил після нічного сну і готові до засвоєння нового. Тому пограйтеся з ним в розвиваючі ігри, навчіть новим буквам, цифрам або розкажіть про геометричні форми предметів. Дозвольте дитині возитися з водою, експериментувати з фарбами і пластиліном, не сварячи його, навіть якщо він забруднить костюмчик — домашній дитячий одяг недорого коштує, а експерименти малюкові необхідні для розвитку.

horoshii-son-rebenka

Через годину-півтори можна збиратися на прогулянку, потім — обід. А після обіду необхідно вкласти малюка відпочити. Зробіть ритуал укладання в ліжечко приємним — почитайте дитині її улюблену книжку, придумайте казку. Можна прилягти разом з малюком, поки він засинає — так дитина швидше заспокоїться і налаштується на сон.

Денний сон необхідний: без нього малюк дуже втомлюється, не може побути один навіть кілька хвилин, стає буквально нестерпним: хоче сам не знає чого.

Після сну, якщо на вулиці гарна погода, можна ще трохи погуляти, а якщо не дуже — зайнятися чимось цікавим: помалювати, побудувати місто з конструктора. Дитина виспалася, а мама встигла переробити всі справи — всі задоволені.

День закінчується вечерею і спокійними іграми або переглядом хорошого мультика перед сном.

Вкладати дитину потрібно строго в той же час, як і напередодні — це запорука гарного відпочинку та безпроблемного ранкового підйому. Одягаємо малюка в улюблену піжаму — хороший виробник дитячого трикотажу шиє ці вироби з м’яких, затишних матеріалів, робить їх такими, щоб вони легко знімалися і одягалися, — і кілька хвилин читаємо разом книжку. Дитина засне, а у мами залишається ще година-дві вільного часу для себе, щоб відпочити, почитати в тиші, зробити маску, поговорити з подружкою.

Здоровий сон для маленької дитини — запорука успішного розвитку і міцного здоров’я. Тому дуже важливо стежити за тим, щоб режим сну і відпочинку був добре налагоджений. Навіть якщо мама не працює, ритм життя дитини повинен бути наближений до ритму дитячого садка — так буде легше і малюкові, і самій мамі, яка завжди зможе викроїти в щільному розкладі час для власного відпочинку та відновлення сил.