Як з дитиною вивчити кольори?

Дитина розрізняє кольори з дуже раннього віку. Вона здатний відрізнити один колір від іншого. Батьки намагаються навчити дітей не безпосередньому розрізненню кольорів, а тому, як прикріпити той чи інший колір до вербального позначення (не просто дати уявлення про те, що два кубика, наприклад, різного кольору, а навчити визначати і називати правильні кольору).

11c48ba64c00c55c31783d22d81706b8

Ці вміння у дітей розвиваються поступово. Якщо навіть не намагатися розвивати їх спеціально, діти все одно їх освоять, але батькам все ж бажано приділяти час для якнайшвидшого оволодіння дитини цими навичками. Це потрібно не тільки для того, щоб дитина була краща за однолітків, а скоріше через те, що різноманітні властивості навколишніх предметів (колір, розмір, форма) є основою, на якій будується дитяче уявлення про навколишній світ. Вміння розрізняти властивості навколишніх предметів допомагають дитині вбирати більше різної інформації, більш активно розвиватися і формувати нові навички. Не потрібно витрачати дуже багато часу і сил, намагаючись навчити дитя визначати і озвучувати відтінки і кольори, треба просто приділяти такому навчанню певної уваги і часу, цього цілком достатньо.

У процесі навчання дитини не радимо різноманітні відтінки одного кольору зводити до єдиного кольору і слова, які їх позначають (наприклад, не варто блакитний, фіолетовий і бірюзовий називати синім кольором), адже дитя чудово розрізняє різні відтінки і таким спрощенням (зведенням кількох відтінків до одного кольору) ви просто гальмуєте його розвиток. У будь-якому випадку на більшості дитячих іграшок (саме по їх кольоровій гамі дитина вперше вчитися розрізняти кольори) є так звані основні кольори. Не варто спотворювати дитяче сприйняття — якщо бажаєте показати дитині синій колір на кульці, кубику або іграшці, показуйте саме синій, а не блакитний або бузковий колір.

Дуже часто малюки асоціюють певний колір з предметом, тобто червоний колір — це не колір різних об’єктів, а колір, який належить їх улюблену іграшку. Для того щоб кольори у дитини не були прив’язані до конкретних предметів, демонструйте дитині різні предмети, які мають один колір, при цьому треба промовляти вголос назви предметів і належні їм кольори. Дитина повинна зрозуміти, що один і той же предмет буває різних кольорів, в свою чергу різні об’єкти можуть бути одного і того ж кольору.