Як харчування впливає на сон?

Харчування дуже сильно впливає на нас, це стосується і сну. Багатьом знайома така ситуація, коли немає сну, безсонні ночі — це ще те задоволення. Причому, в абсолютній більшості випадків вина за те, що ви довго не можете заснути і часто прокидаєтеся, лежить саме на тому, що ви з’їли або випили. Тому так важливо правильно харчуватися, особливо це стосується їжі, споживаної після обіду.

95255d070874bfb6ccc5f08e9e2f4316

Не їжте перед сном солону їжу, це дуже важливо. Де сіль там і рідина, ви просто будете хотіти пити, причому, швидше за все, терпіти ви не зможете. Коротше кажучи, не їжте солону їжу, і тоді сон буде міцним, в іншому випадку вам може приснитися, ніби ви в пустелі вмираєте від спраги, а це «як пити дати» перерваний сон, причому посеред ночі.

Не треба пити каву перед сном. Як відомо, кофеїн не зовсім те, що сприяє спокою. При цьому пам’ятайте, що він міститься не тільки в каві, але і в зеленому і чорному чаї, а також у багатьох солодких газованих водах. Ну і якщо вже зайшла мова про питво, не можемо не сказати, що алкоголь теж не дуже добре впливає на сон. Багато хто думає, що спиртне не шкодить сну, але це зовсім не так, до того ж це ще й серйозна шкода всьому організму, особливо якщо йдеться про великий обсяг випитого.

Само собою, ситність вечері має величезне значення. Об’їдатися не можна ні в якому разі. Тяжкість в шлунку, знаєте, не сприяє розслабленню і як результат негативно впливає на засинання і на сон в цілому. Крім того, їсти треба до восьмої години вечора і не пізніше, а саме за три години до сну.

Тепер що стосується того, що треба пити і їсти, щоб добре спати. Насамперед про пити. Так ось, ви, напевно, в курсі того, що молоко заспокоює. Справа в тому, що воно містить амінокислоту, яка розслабляє і допомагає заснути. Щоб підсилити ефект, разом з молоком можна вжити трохи меду, ну а взагалі потрібні будь-які вуглеводи.

Відзначимо й те, що організм повинен отримувати всі необхідні мікроелементи і вітаміни, якщо ви здорові, то й сон у вас буде здоровим. Харчуватися потрібно тільки якісною корисною їжею. Тому не беріть, що потрапило і не їжте все підряд, коли їсти і не хочеться. Дисципліна в харчуванні сприятливо впливає на сон.