Як впоратися з важким підлітком: практичні поради дитячих психологів. Частина 1

Ось батьки і дочекалися того моменту, коли у них виникли перші серйозні труднощі з дитиною — у неї почався складний перехідний вік. Багато батьків помічають, що їхні діти в цей час стають агресивними і важко керованими, а часом і зовсім «відбиваються від рук». Звичайно, від цього не застрахований ніхто, але необхідно запам’ятати кілька важливих правил, які допоможуть не поламати відносини з дитиною, а також більш-менш спокійно пережити цей важливий в житті сина чи дочки період.

 
Trudnyiy-podrostok-chto-delat-roditelyamПотрібно дати своїй дитині можливість діяти самостійно. Навіть якщо вона помилиться, це буде вже її власний досвід дорослого і самостійного життя, який допоможе їй правильно розставити свої життєві пріоритети і зрозуміти, чого не варто робити в подальшому. Можна навіть відправити дитину на навчання в іншу країну, де ваша дитина буде в нових для себе умовах і зможе розраховувати тільки на себе, плюс отримає цінний досвід життя в іншій країні.

Потрібно вести себе з підлітком, як з дорослою людиною, адже він нею і є. Не варто «сюсюкатися» з ним, нав’язувати свою турботу і постійно називати його ласкавими іменами і словами — це може похитнути його авторитет в очах однолітків.

Необхідно дати своїй дитині право вибору. Це стосується не тільки одягу, улюбленої музики або інших дрібниць, але і людей, з якими вона хоче спілкуватися.