Як впоратися з важким підлітком: практичні поради дитячих психологів. Частина 2

Зрозуміло, що всі батьки без винятку не хочуть, щоб їх дитина спілкувалася з поганими компаніями, але повністю захистити свого підлітка від такого спілкування неможливо. Просто нереально це зробити. І якщо батьки дізналися про те, що їх тінейджер зв’язався з поганими товаришами, то не потрібно влаштовувати розбір польотів, а просто потрібно спробувати поговорити з сином або дочкою, вислухати всі аргументи, доводи та точку зору. Не потрібно нав’язувати свою суб’єктивну думку, а спокійно вислухати свою дитину і дати їй корисну і слушну пораду.

 
rebenok_mamaНе можна нав’язуватися. Якщо дитина кудись збирається, то не варто нав’язувати їй свою турботу. Звичайно, батьків хвилює, де дитина буде і з ким, але щоб бути спокійним і з легкою душею відпустити свого підлітка погуляти, просто сядьте і спокійно з ним поговоріть. Слід переконати його привести його найкращих друзів в будинок і познайомити з батьками. Тоді буде повна картина особистого життя свого неспокійного тінейджера, і батьки зможуть або заспокоїтися, або вирішити, як діяти далі.

Не слід вдаватися до домашнього насильства, якщо дитина скоїла якийсь серйозний проступок. Син або дочка в підлітковому віці ведуть себе так, як підказує їм їх психологічний стан, і досить часто ці вчинки керуються підсвідомістю, тому не потрібно займатися рукоприкладством, якщо дитина зробила помилку, нехай навіть дуже серйозну. Спочатку потрібно вислухати дитину, зрозуміти її проблему, а тільки потім приймати остаточне рішення, адже для неї зараз є дуже важливою ваша присутність, розуміння і турбота, навіть якщо вона прямо про це не говорить.