Як впоратися з дитячими капризами?

Всі ми стикалися з дитячими капризами і протестами. Іноді вони носили короткочасний характер, іноді затягувалися на тижні. Так як же правильно справлятися з дитячими капризами і протестами?

kak-spravitsya-s-detskimi-kaprizami-04Порада перша: будьте уважні. Зважте рівень емоційності при вираженні протесту. Якщо ваша дитина ще не перестала кричати і тупотіти ніжками, то навіть не намагайтеся наводити якісь аргументи. На даний момент це буде марною тратою часу. Якщо ж дитина стала говорити спокійно, то вона же готова послухати вас. І не забувайте з’ясувати реальну причину примх, адже може бути і так, що вони мають реальну причину. Наприклад, дитині не подобається робити зарядку, але причиною може бути не сама зарядка, а килим, який має жорсткий ворс і викликає неприємні відчуття у дитини.

Порада друга: спочатку визначтеся, а потім дійте. Дитина має знати, які вимоги обов’язкові, а в яких батьки легко підуть на поступки. Але до цього ви повинні самостійно вибудувати власну «шкалу цінностей». Дитина повинна мати певний запас внутрішньої свободи, а не бути заточеною в жорсткі рамки правил.

Порада третя: вчіться маніпулювати. Кращим засобом прихованої маніпуляції є пропозиція неправдивої альтернативи. Запитайте у дитини: «Коли ти хочеш прибрати у себе в кімнаті? До або після мультфільму?». Не використовуйте прямі вказівки, адже вони тільки підсилять протест або підвищать «рівень» примхливості.

Порада четверта: використовуйте метод «навиворіт», перетворюючи його в гру. Скажіть своїй дитині: «Давай я попрошу тебе не їсти цей смачний супчик, а ти мене не послухаєшся?». Настільки незвичайні гри завжди подобаються дітям.

Порада п’ята: завжди боріться з «концертами». Якщо дитина починає хизуватися на публіці, то ви завжди повинні давати їй зрозуміти, що ваша позиція залишається незмінною. Не бійтеся публічності і нехай здивовані погляди перехожих не заважають вам виховувати дитину. Через три-чотири «концерти» (при правильному поводженні) дитина припинить «гастрольну діяльність».

Порада шоста: закріплюйте правила поведінки письмово. Для посилення виховного ефекту правила можна відобразити в малюнках. Якщо дитина вже ходить в школу, то заведіть їй «розклад домашніх справ». Розпорядок дня зробить вашого малюка більш дисциплінованим і слухняним.