Як влаштувати свято?

День народження – це завжди хвилююча і бажана подія в житті кожного малюка. Саме тому люблячі і дбайливі батьки прагнуть відсвяткувати настільки знаменний день як можна казковіше і фантастично. Однак, на жаль, не у всіх дорослих є можливість і кошти організовувати вишукане свято в спеціальних дитячих закладах.

детский-дрІ тоді самим простим, але аж ніяк не менш яскравим рішенням, може стати свято в домашніх умовах.

Домашній День народження краще всього проводити виключно в одній найбільшій кімнаті будинку або квартири. Такий мінімалізм в переміщенні обумовлений виключно міркуваннями безпеки маленьких гостей. Та й з точки зору підготовки святкового вечора: прикраси і прибирання квартири, підготовки окремих місць для ігор і подарунків, — значною мірою здатний значно полегшити життя батькам іменинника.

Прибирання квартири слід проводити якісно і старанно, бо маленькі дослідники неодмінно побажають «вивернути навиворіт» вміст наданої в їх розпорядження кімнати. Однак і захоплюватися цим процесом також не варто. Адже після закінчення бенкету навряд чи знайдеться хоч один ідеально чистий куточок.

Важливою і, по суті, головною вимогою до організації домашнього свята, є дотримання з боку дорослих всіх заходів пересторог. Тому крихкі і свідомо небезпечні для життя дітлахів предмети неодмінно потрібно прибрати в інші приміщення квартири, як говоритися, «від гріха подалі».

Не менш значуща роль батьків у підготовці торжества не лише в межах приміщення, але і за його межами. Так, якщо свято буде проходити у власному саду, слід заздалегідь вивчити його територію на предмет отруйних рослин, коріння дерев, що стирчать, розбитого скла або інших гострих предметів, здатних завдати шкоди здоров’ю маленьких гостей. Якщо в будинку встановлений басейн і свідомо заплановані водні процедури, дорослі зобов’язані забезпечити дітей усією необхідною для купання атрибутикою: надувними колами, ластами, масками і трубками. При цьому на відстані витягнутої руки, але поза увагою малюків повинна знаходитися медична аптечка.

Необхідно відзначити, що домашніх вихованців: собак, кішок, папуг та інших мешканців квартири, найкраще буде ізолювати від дітей, щоб виключити різні неприємні ситуації.

Не варто також забувати одне дуже важливе правило проведення «дитячих корпоративів»: на кожні п’ять малюків віком до п’яти років і на кожних вісьмох старше цієї вікової категорії обов’язково має бути один дорослий спостерігач.

Тому заздалегідь слід визначити точну кількість запрошених і, виходячи зі складеного списку, закликати на допомогу бабусь, дідусів, старших дітей, та й власне, всіх інших безвідмовних родичів. І тоді щасливе дитяче свято не тільки залишить незабутні враження у спогадах малюків, але і стане справді безпечним.