Як вкласти дитину спати?

Немовлята сплять стільки, скільки їм необхідно, причому у кожного свій режим сну. Одні новонароджені сплять більше вночі, інші вдень. З часом режим сну у дітей змінюється, він скорочується, збільшуючи період неспання. Настрій малюків залежить від того як вони поспали, тому місце для сну дитини має бути комфортним і безпечним.

bedtime 0600

bedtime 0600

По-перше, підійдіть з серйозністю до вибору матраца, він повинен бути жорстким. Дуже зручний двосторонній матрац: одна сторона «літня» з бавовни, інша «зимова» з вовни. Постільна білизна має бути виготовлено з натуральних тканин.

Кожна мама прагне захистити матрац від намокання. Для цього використовує клейонку, але не замислюється про те, що вони не пропускають повітря і дитині спати на них незатишно. Багато мам перейшли на наматрацник, який не промокає, так як матеріал, з якого виготовлений наматрацник, пропускає повітря. За ним легко доглядати, так як прати його можна в пральній машині з будь-яким парошком.

По-друге, пам’ятайте про те, що постіль повинна бути не тільки комфортною, але і безпечною. Наматрацник, який не промокає безпечний для дитини, він антиалергенний і антибактеріальний, алергія і пилові кліщі дитині не страшні.

Зверніть увагу на те, щоб у дитини не було таких речей, які б він зміг під час сну випадково натягнути собі на голову. Навіть ковдру слід закріпити спеціальними зажимами, якими вона буде фіксуватися. Використовуйте бампер, щоб захистити малюка від ударів, а балдахін захистить малюка від яскравого світла, протягів і комах.

По-третє. Допоможіть дитині розслабитися перед сном, розкажіть їй казку або заспівайте колискову.

Вкладаючи дитину спати, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

 

  • Привчіть дитину засинати при слабкому денному шумі. У старшому віці вона зможе спокійно засинати при невеликому шумі.
  • При нічному годуванні не робіть яскраве світло, можете взагалі обійтися без нього. Годування вночі повинно бути нетривалим, а при годуванні не грайтеся з малюком.
  • Слідкуйте за тим, щоб малюк спав на спині або на боці — це найбільш безпечні пози для нього.
  • Під час сну дитині не повинно бути жарко, комфортна температура в кімнаті для дитини 20˚.
  • Дуже важливе часте провітрювання кімнати, але не створюйте протягів.
    Дитина до року не потребує подушки, це для неї небезпечно.