Як вкласти дитину спати: маленькі хитрощі

Всі маленькі діти, перебуваючи на ранній стадії розвитку, активно ростуть і знайомляться з навколишнім світом. Кожен день, пізнаючи щось нове, малюкам стає все цікавіше, і вони забувають про відпочинок і сон. Хоча для маленького організму сон відіграє не останню роль.

crop (7)Для того щоб хоч якось вкласти дитину в ліжко, потрібно перед сном подбати про створення спокійної і доброзичливої атмосфери. Почитайте також в цій статті цікаві поради, як вкласти дитину спати без капризів. Можна на особистому прикладі показати, що сон — це зовсім необов’язок чи кара, а приємний відпочинок. Тільки таким чином малюк буде сам поспішати в ліжко.

Важливі правила:

 

  • Найголовніше, що слід пам’ятати — це ні в якому разі не залишайте дитину одну в кімнаті і вже тим більше не наказуйте їй заснути.
  • Під час заколисування потрібно сидіти або лежати поруч з малюком. При цьому ніжно гладити по спині, голівці, ручках та інших частин тіла.
  • Також можна придумати якусь казку про те, як втомилися очі, пальчики і ніжки за весь день. Приємна розповідь і легкий масаж тільки розслаблять малюка і допоможуть йому швидше заснути.
  • Увечері слід підбирати спокійні ігри, щоб малюк потихеньку налаштовувався на сон. Наприклад, можна побудувати будиночок з кубиків або малювати.
  • Незайвою буде і вечірня прогулянка.
  • Для створення атмосфери сну можна включити нічник.

Такі прості правила потрібно виконувати щодня. При цьому якщо дитині щось не подобається, то один із пунктів можна прибрати і доповнити іншим. Ці дії повинні подобатися малюкові і сприяти розслабленню. Також необхідно купити нічник, яким буде зручно користуватися малюкові. Всім відомо, що дітям дуже подобаються казки, тому хороший розповідь про чарівний світ і його персонажах тільки допоможе швидше заснути.

Спільний сон

Іноді бувають випадки, коли мама під час заколисування засинає разом з малюком. У таких ситуаціях нічого поганого немає, проте варто пам’ятати про те, що дитина повинна завжди спати на одному і тому ж місці. Тому, якщо мамі зручніше, щоб малюк був поруч з нею в ліжку, то потрібно також враховувати, щоб і дитині було комфортно.

В процесі турбот про дитину слід пам’ятати і про себе. Тому що малюк буде відчувати себе набагато краще, якщо його мама буде спокійною і врівноваженою. Так як діти відчувають всю негативну енергетику, яка виходить від мами і це негативно позначається на їх самопочутті.