Як визначити стать майбутньої дитини?

Хлопчик чи дівчинка? Це питання хвилює, як це недивно, не тільки майбутніх батьків та їх численних родичів, але друзів, знайомих і навіть сусідів. Гострий живіт? Неодмінно народиться хлопчик. Матусі дуже хочеться солоденького? Буде донечка! З приводу визначення статі майбутньої дитини існує незліченна безліч прогнозів і прикмет.

255681e240f370bfcf1eb9e17781bbb2У Стародавньому Єгипті стать дитини визначали наступним чином: сечею вагітної жінки поливали зерна пшениці та ячменю. У тому разі, якщо першим проростав ячмінь, вважалося, що народиться хлопчик, якщо пшениця – то дівчинка.

У Київській Русі існувало повір’я, згідно з яким на світ з’явиться хлопчик, якщо вранці вагітна жінка, встаючи з ліжка, спочатку опускала ліву ногу, і буде дівчинці, якщо жінка вставала з правої ноги.

До сьогоднішнього дня існує прикмета: вагітній жінці пропонується простягти вперед руки, якщо долоні майбутньої матусі опущені вниз, то народиться богатир, якщо підняті долоньками верх – дівчинка.

Підставою для визначення статі служить й сама поведінка майбутньої матусі. Якщо перший триместр вагітності вона не відчувала особливих нездужань, то передбачається хлопчик, якщо матусю мучив токсикоз, то – дівчинка. Якщо протягом всієї вагітності у жінки не було особливих проблем з апетитом, то обіцяли сина, в іншому випадку – дочка. Проте, лікарі спростували обидві версії, вважаючи, що токсикоз більшою мірою властивий майбутнім мамам хлопчиків, але існує меню для вагітних, дотримуючись якого, можна уникнути токсикозу.

Як визначити стать майбутньої дитини за зовнішніми ознаками?

 
Зверніть увагу на те, як саме «носить» матуся свого малюка. Якщо вона намагається приховати своє «цікаве положення», то, скоріше всього, на світ з’явиться сором’язлива дівчинка. А якщо мама всю вагітність проходила» гордою ходою, животом вперед, то буде хлопчик.

Згідно із вивченням ворушінь плоду, дівчатка, переважно штовхаються в бік, в печінку матері, в той час як хлопчики – в сечовий міхур.

Багатьом відома прикмета, за якою, якщо жінка під час вагітності «розцвіла», то буде хлопчик, якщо зовнішність дещо погіршилася – чекай дівчинку. Ця точка зору підтверджена медичною практикою. Маленькі кокетки, перебуваючи в животі у мами, претендують на її жіночі гормони, таким чином, «забирають» красу матері.

У народі вважається, що живіт «огірком» обіцяє хлопчика, а круглий живіт — дівчинку. Лікарі оспорюють цей метод визначення статі «по формі живота». Вони стверджують, що форма живота залежить від будови таза вагітної. Якщо він вузький, то живіт набуде загострену форму, незалежно від статі майбутньої дитини. Для підтримки тонусу м’язів, що допоможе при потугах, потрібно робити спеціальну зарядку для вагітних.

Вченими доведено високу точність методу визначення статі за віком матері. Згідно йому молоді матері найчастіше народжують менше життєздатних хлопчиків, а якщо вік матері далеко за тридцять, то мудра природа дарує більше витривалу дівчинку, існують певні ризики при пізній вагітності. Ймовірність народження сина при перших пологах дуже велика, а при наступних пологах вона зменшується на 1 відсоток.

Наукову основу має пренатальна діагностика, яка гарантує достовірність визначення статі на 100 %. До такого методу вдаються не з цікавості, а для визначення стану здоров’я майбутнього малюка, коли, наприклад, мова йде про спадкові захворювання, пов’язані зі статтю дитини.

Сьогодні кожній вагітній жінці обов’язково проводять ультразвукове дослідження. По УЗД можна визначити термін вагітності, стан плода, наявність або відсутність відхилень у розвитку плоду. УЗД відносять до неінвазивних методів, воно не має жодних протипоказань.

Стать дитини по УЗД можна визначити вже після 14-16 тижня. Трапляється, що іноді дитина «соромиться» і визначити стать важко.

Інвазивні методи визначення

До інвазивних відносять методи дослідження, які передбачають проникнення в порожнину матки. До таких методів відносять: кордоцентез (забір пуповинної крові), амніоцентез (дослідження навколоплідних вод), біопсія хоріона (дослідження хоріону). Такі маніпуляції несуть певний ризик для дитини, тому проводять їх лише в разі необхідності, наприклад, при підозрі на вроджене або спадкове захворювання. Основний об’єкт дослідження — хромосомний набір майбутнього малюка, який і дозволяє з дуже високою часткою ймовірності (95-99%) визначити стать дитини.

Інвазивні методи дослідження застосовують вже з 8 тижня вагітності при підозрі на захворювання, пов’язані із статтю дитини (адреногенітальний синдром, гемофілія та інше). У разі, якщо стать дитини не відповідає медичними показаннями або бажанням батьків, вагітність можна перервати, запобігаючи, таким чином, появі на світ хворої дитини. На щастя, такі захворювання трапляються вкрай рідко.