Як визначити потовщення в грудях?

Всім жінкам відомо, що для виявлення раку грудей необхідно шукати ущільнені новоутворення в тканинах. Однак ніхто не розповів, на що вони мають бути схожі. Чи великі вони будуть? Чи можна їх зрушити з місця дотиком пальця? Чи повинні бути больові відчуття?

Якщо ви відшукали невідомі утворення в грудях, їх детальні характеристики не мають значення, головне – маса.

Що викликає ущільнення в грудях?

  • Новоутворення можуть бути к викликані викидом гормонів  під час менструального циклу, утворенням доброякісної або злоякісної пухлини.
  • Жінкам до менопаузи рекомендується почекати кілька циклів після виявлення потовщення, і тільки тоді звертатися до лікаря. Це зумовлюється тим, що такі новоутворення з часом зникають.
  • Жінкам після менопаузи рекомендується негайно звернутися до лікаря одразу після знаходження пухлинки, тому що гормональний фон в такому віці вже не відіграє ролі.
  • Лікар за допомогою пальпації не зможе визначити, доброякісна пухлина чи злоякісна. Тому пацієнтці призначать ультразвукове дослідження, яке покаже, чи потрібна біопсія.
  • Якщо рак грудей не було виявлено на ранніх стадіях, то пухлина продовжить збільшуватися в розмірах, і тільки потім почне розповсюджуватися на сусідні ділянки та системи органів;
  • Існує міф, що пухлина може вважатися злоякісною, якщо вона не зрушує з місця від дотиків. Спеціалісти наголошують, що такий стан пухлини виникає тільки тоді, коли вона розрослася настільки, що вросла в грудну стінку;
  • Ознаки прогресуючого раку грудей: пухлина нерухома, шкіра над ураженою ділянкою потовщилася, злущилася, почервоніла та кровоточить.

Регулярні дотики до грудей в пошуках пухлин не дадуть жінці бажаного результату. Важливе не тільки сліпе обмацування, стверджують лікарі, важливе розуміння свого стану та відчуття своїх грудей. Деякі жінки можуть відчувати свої груди по-різному у різні пори року. Однак, якщо деякі речі виходять за рамки вашої особистої норми, це може бути ознаками раку грудей.

Отже, для того, щоб виявити рак на ранніх стадіях, потрібно шукати ущільнення. Неважливо, якої вони форми, рухливі вони чи ні. Важлива маса цих новоутворень. Якщо вони досить великі, це свідчить про наявність злоякісної чи доброякісної пухлини. Зверніться до лікаря, якщо крім ущільнень спостерігаються інші дивні розлади: зник апетит, шкіра на грудях починає потовщуватися та лущитися.