Як виховати у дитини впевненість в собі?

Всі батьки бажають, щоб їх дитина була впевненою в собі. Але дуже багато чинників можуть привести до закомплексованості малюка. Щоб цього уникнути, необхідно з самого раннього дитинства правильно виховувати дитину.

2016.11.26 Uverennost.4Найчастіше впевненість в собі знижує підвищена тривожність, яка проявляється у багатьох дітей. Вона може виникати через різні причини. Наприклад, через проблеми, невдачі. Щоб позбавити малюка від тривожності, його потрібно навчити приймати невдачі і миритися з ними. Також необхідно показати дитині, що в будь-якій поганій ситуації є свої позитивні сторони. У деяких випадках може знадобитися консультація психолога.

Багато батьків самостійно розвивають невпевненість в собі у дитини. Як правило, бітьки люблять порівнювати свою дитину з чужими дітьми. В результаті цього у малюка формується безліч комплексів, які заважають йому стати більш впевненим і самостійним. Він буде боятися приймати рішення, проявляти ініціативу чи нести відповідальність. Саме тому не варто ніколи порівнювати свого малюка з іншими. Краще йому завжди говорити про те, який він хороший і самостійний.

Ніколи не можна давати дитині негативні установки і говорити, що у неї що-небудь не вийде. Найкраще, якщо малюк буде сам вчитися на своїх помилках. А батьки повинні йому допомагати миритися з невдачами і розчаруваннями. Завдяки цьому малюк швидко усвідомить, що можна робити, і що не можна. Крім того, він буде більш впевнено приймати важливі рішення.

Деякі батьки часто фіксуються на помилках своєї дитини і нагадують їй про це при кожному зручному випадку. Але це негативно впливає на самокритику. Адже через це дитина буде постійно відчувати себе ніяково. Якщо щось йде не так, то дитина буде відчувати сильну невпевненість в собі.