Як виховати творчу дитину: дієві поради

Будь-яка дитина — це унікальна особистість, зі своїми талантами і здібностями. Одні схильні до точних наук, інші до спорту, а треті до творчості.

kak-vospitat-rebenka-samostoyatelnyim (1)І важливо допомогти їм в цьому розкритися. Зараз існує багато способів для цього. Наприклад, дієвою методикою є ігрова. Але, крім цього, є ще ряд важливих порад.

Як «навчити творчості»?

Творчість — це, як й інша здатність закладена в дитині з самого початку. Важливо допомогти їй вийти назовні. За допомогою нижче наведених способів, турботливі батьки допомагають своїм малюкам в цьому:

 

  • Образ для порівняння. Для того, щоб почати малюкові необхідне натхнення. Адже справжній художник рідко малює картину з голови. Важливо показати приклади робіт відомих художників і просто красиві замальовки. Дитина візьме, що їй потрібно і процес запуститься.
  • Схвалення спроб. Творчим особистостям притаманні злети і падіння, але ні один вірш, картина або музичний твір не відбудуться без експериментів. Діти повинні здійснювати спроби, і пробувати з різних ракурсів, поки не зрозуміють, що краще.
  • Широкий асортимент. Щоб дитина самостійно вибрала для себе творчий напрямок, потрібно їй надати повноту вибору. Можна відвідати магазин для творчості, де малюк вибере, що йому до вподоби.
  • Різнобічний напрямок. Буває, що малюки впадають з крайності в крайність. Сьогодні він письменник, а завтра художник. Не варто його лаяти за це. Вибираючи, він сам визначить, що йому важливо.
  • Зверніть увагу на процес. Не треба тиснути на дитину, і після декількох уроків творчості, очікувати шаленого успіху. Зараз головним є сам процес. Коли дитина працює над завданням або проектом, вона сприяє прояву творчого мислення.
  • Заохочення. Хвалити треба не тільки успішні проекти дитини, але і провальні. У таких випадках дитинв треба ще більше уваги і підтримки з боку рідних.
  • Навчання співпраці. Важливо розповісти дітям про плюси спільної роботи. Співпрацюючи з іншими дітьми, вони будуть набиратися досвіду і стрімкіше розвивати свої здібності.
  • Діліться своїми думками. Часто вчасно сказана думка батьків дитині, може вплинути на хід подій. Треба відкривати свої думки, можливо, це позитивно позначиться на проекті дитини.

Дотримуючись цих простих правил, батьки можуть створити певне середовище для прояву творчих здібностей їх малюка.