Як виховати дівчинку успішною?

За останні десятиліття погляди на виховання дітей кардинально змінилися. Що стосується виховання дівчинки, то раніше вважалося «правильним» виростити з неї чудову маму і дружину, а тепер сучасні батьки в першу чергу виховують особистість. Якщо раніше орієнтували на терпіння, скромність і вміння поступатися, то сьогодні дівчаткам прищеплюють незалежність. Як виховати дівчинку, щоб у майбутньому вона стала успішною?
Mother holding daughter outdoors smiling

Не потрібно ставити основною метою щасливе заміжжя, адже, як це не сумно, невідомо, чи стане сімейне життя щасливим. Нерідко жінка, вийшовши заміж, страждає, але не бажає розлучатися з чоловіком, який не хоче працювати або захоплюється спиртними напоями. Чому вона не подає на розлучення? Можливо, тому, що колись батьки дали їй установку, що жінка повинна бути заміжня, чоловік — «один на віки». Не варто програмувати доньку на такий сценарій. Її поведінка має вибудовуватися з особливостей характеру, адже така природа. Прищеплювати деякі риси характеру, які можуть допомогти в майбутньому сімейному житті, звичайно, необхідно, але робити це варто м’яко, ненав’язливо, демонструючи це своїм прикладом або через ігри.

Звичайно, дитина повинна поважати і слухатися своїх батьків, але ви повинні навчити дочку правильно відстоювати свої бажання. Саме правильно, керуючись розумними доводами. Нехай дівчинка приймає власні рішення, які ви будете контролювати. Адже це стане в нагоді в житті, так як дівчинці по мірі дорослішання доведеться багато разів вставати перед вибором, наприклад, друзів, майбутнього чоловіка і так далі.

Виховуйте в дитині особистість — це дуже важливо, адже тільки в цьому випадку дівчинка навчиться досягати певних успіхів самостійно, навчиться поважати і любити. Пам’ятайте про те, що особистість — це зовсім не центр всесвіту, це людина, здатна поважати почуття інших людей, вміє ставитися до проблем з розумінням і бути великодушною. Справжня особистість ніколи не дозволить собі погано ставитися до оточуючих людей, а також не буде терпіти негідного до себе ставлення.

Пам’ятайте про те, що людині, маленькій або дорослій, важливо знати, що близькі люди її розуміють і люблять. Як можна частіше говоріть доньці про свою любов до неї, не ховайте емоцій. Ваше визнання дуже важливе, повірте.