Як вивести людину із запою самостійно?

Одним з найважчих проявів залежності від спиртних напоїв є запій. Найкращим засобом для боротьби з цією недугою буде відвідування лікаря-нарколога, але не завжди є можливість відвідати цього лікаря.

kak-vyvesti-cheloveka-iz-zapoya1У такому випадку потрібно розглянути варіанти самостійного виходу з цього стану. Першим етапом буде промивання шлунка теплою водою з содою або сіллю. Після того, як алкогольно-залежна людина вип’є даний розчин, потрібно викликати блювоту, за допомогою натискання вказівним пальцем на корінь язика. Далі людину необхідно протверезити. Оптимальним для протверезінням буде сон не менше 8-ми годин.

Якщо ж заснути у людини не виходить, допомогти зможе легкий снодійний препарат. Після того, як хворий проспиться, потрібно допомогти йому зняти похмільний синдром. Це можна зробити за допомогою нашатирю, додавши кілька крапель в склянку води, цю суміш потрібно випити залпом. Полегшення зазвичай наступає протягом півгодини. Також можна використовувати натерту сиру картоплю, потрібно з’їсти цю суміш невеликими порціями. В аптеці ж можна придбати відповідний засіб для зняття похмільного синдрому.

Наступним кроком буде позбавлення організму людини від залишків алкоголю, з цим процесом можна детальніше ознайомитися на сайті https://medpom.com.ua/service/vyvod-iz-zapoya-na-domu/. Щоб запустити процес очищення, потрібно погодувати хворого. Бажано, щоб в їжу входили молочні продукти, такі як молоко з медом або кефір. Хворого можна так само погодувати супом, бульйоном або ж збитим свіжим яйцем. Необхідно також відновити водний баланс організму хворого, для чого йому потрібно пити якомога більше рідини. Крім того, запій часто супроводжує головний біль, полегшити який можна за допомогою гірчичника, поставленого на потилицю.

Дуже важливо, щоб хворий відчував підтримку і турботу близьких людей під час виходу із запою. Також для відволікання від негативних думок, йому потрібно зайнятися якою-небудь спокійною діяльністю або улюбленим хобі, на якийсь час обмеживши спілкування з друзями, у яких такі ж проблеми зі спиртними напоями. Більш того, виводячи людину із запою, необхідно поговорити з нею про її проблеми, вказавши, які неприємні наслідки має запій для близьких і рідних їй людей. Також варто переконати людину відвідати кваліфікованого лікаря, так як запущена хвороба важче піддається лікуванню.