Як вітамін B6 впливає на організм людини?

Вітамін В6 (також відомий як піридоксину гідрохлорид) — є найважливішим коферментом, який бере безпосередню участь у процесі метаболізму. Як неважко здогадатися виходячи з назви, В6 входить до групи вітамінів В. Однак, далеко не всі знають, що вітамін В6 складається не з одного, а з трьох компонентів, це піридоксин, піридоксаль, піридоксамін.

3547800421 (1)Всі вони постійно взаємодіють між собою, а також допомагають у виробленні необхідних елементів крові, а точніше антитіл і кров’яних тілець. Ще однією особливістю даного вітаміну є те, що він входить в рідкісну групу вітамінів, які не можуть накопичуватися в організмі і весь час виводяться разом із сечею. Також слід згадати, що незважаючи на своє рослинне походження В6 не може повністю засвоїтися.

Для дорослої людини добовою нормою вітаміну В6 є два з половинною міліграма, для дітей норма буде вже нижчою, вона становитиме один міліграм. Тепер давайте розберемося, чому ж В6 може бути корисний для нашого організму. І так, в першу чергу можна виділити, що достатня кількість В6 в організмі дозволяє йому боротися із злоякісними утвореннями. Це обумовлено тим, що В6 не дозволяє клітинам ділитися безконтрольно і пов’язує їх між собою.

Крім цього вітамін В6 нормалізує рівень гормонів і приводить їх в норму. Особливо важливою дана властивість є для жінок, які хочуть завагітніти і виносити дитину. Також у В6 є і ще одна хороша властивість, яке полягає в тому, що даний вітамін покращує стан шкіри і усуває лупу. Через це багато виробників косметики для обличчя часто додають В6 до складу кремів і масок. Ще В6 можна назвати вітаміном щастя так як він допомагає організму виробляти серотонін. У той же час, якщо в організмі спостерігається його нестача, то в нирках можуть утворюватися камені. Щоб цього уникнути необхідно постійно вживати в їжу продукти, які містять вітамін В6. Знайти його можна практично в усіх крупах, в картоплі, спаржі, капусті.