Як виростити здорову дитину?

Можливо, ви вже помічали, що сільські діти, що бігають по калюжах босоніж і жують все, що знайдуть на дереві, виявляються досить міцними і здоровими. У місті ж «просунуті» мами і бабусі закривають всі вікна, наряджають малюка в теплий комбінезон і шапку навіть вдома, фанатично стерилізують все, що потрапляє в поле зору малюка і щиро дивуються, як він примудряється захворіти. Насправді, проблема зовсім не в тому, що в їхньої дитини з народження слабкий імунітет.

1418478658_1413887138453Новонароджені мають безліч захисних механізмів, в тому числі і механізм, який відповідає за терморегуляцію. Справа в тому, що в таких умовах організму просто нема чого старатися. Незвиклий до зміни температури і протягів, імунітет малюка просто не вміє захищатися. А навчити його цьому можуть як раз батьки, які мріють виростити здорову дитину. Зробити це можна за допомогою загартовування.

Загартовувати дитини можна з народження. Це не означає, що потрібно занурювати малюка в холодну воду або голим виносити на балкон. Починати потрібно з елементарних, але дуже важливих речей.

Одним з головних і одночасно найпростіших моментів в загартуванні є провітрювання приміщення. Для загартовування малюка під час провітрювання необхідно знизити температуру на 1-2 градуси. До речі, на цей час можна вивести дитину на прогулянку, яка теж є відмінним способом загартовування. Для перших прогулянок з новонародженим буде достатньо десяти хвилин. Поступово цей час буде збільшуватися, і малюк зможе кілька годин поспати на свіжому повітрі, що буде дуже корисним, особливо в теплу пору року.

Щоденне купання малюка також може стати одним з елементів загартовування. Зовсім ні до чого купати малюка в закритій ванній кімнаті із запітнілими від пари дзеркалами. Як стверджує знаменитий лікар Комаровський, відкриті двері у ванну — це вже великий крок до загартовування. А якщо не поспішити і відразу після купання не укутати малюка, він зможе насолодитися повітряними ваннами. Це дуже корисно для здоров’я, тому потрібно намагатися щодня залишати малюка роздягненим хоча б на десять хвилин. Загартовування повітрям — найкраща профілактика застуд і вірусних захворювань.

Батькам необхідно стежити за станом дитини, адже, як відомо, в усьому варто дотримуватися золотої середини. Важливо уникати не тільки перегріву малюка, але і переохолодження. Якщо ніс або кінцівки малюка холодні, це свідчить про те, що йому холодно, так що для загартовування це не найкращий час.

Батькам, які виконують ці прості принципи, не доводиться боятися, що їх діти застудяться від найменшого подиху вітру. А коли діти здорові — батьки щасливі.