Як виростити дитину і не стати банкрутом?

Діти нині дорогі. Ця фраза в тій чи іншій варіації хоча б раз прозвучала з вуст будь-якого батька чи матері. Дійсно, достаток дитячих товарів породив в душах волелюбних тат і мам бажання придбати своїй дитині все мислиме і немислиме, перетворивши роки дитинства в чудову казку, де всі бажане з’являється на блюдечку з блакитною облямівкою.

38_art1Але чи насправді потребують діти в куплену за гроші казку, і як правильно розпланувати бюджет сім’ї, щоб не позбавити дітей важливіших в духовному плані речей?

Скільки іграшок потрібно дитині?

Перше знайомство дитини з навколишнім світом відбувається через гру. Знаючи це, освічені у питаннях виховання батьки підбирають іграшки таким чином, щоб вони стали цікавою енциклопедією, яка допомагає відкрити світ природи, речей і людини.

У віці від народження до року малюк проходить шлях від підвісних метеликів і рибок до брязкалець і гумових пищалок. Кількість іграшок не повинно бути великою, адже за рік дитина фізично не встигне якісно «освоїти» кілька сотень різноманітних предметів. Виникає небезпека того, що вона звикне сприймати навколишній поверхнево, не вдаючись у деталі. Набагато більшу увагу варто приділяти якості: різноманітність форми, звуку і кольору, безпечний розмір (не менше 4-х см в діаметрі), відсутність дрібних деталей і гострих кутів, стійка нетоксична фарба — ось на що дійсно варто орієнтуватися.

Від року до семи настає час пірамідок, конструкторів, радіокерованих роботів, машинок, ляльок, м’ячів та інших іграшок, які розбуржують фантазію і розвивають здібності. Не варто захоплюватися двометровими ведмедями і дуже навороченими електронними приладами — вони породжують в душі почуття володіння предметом, якого немає в інших, і нічого більше.

Порада для тих, хто хоче частіше бачити радісний блиск в очах дітей: ховайте в недоступне місце іграшки, які перестали привертати увагу малюка і діставайте їх через 3-6 місяців — ви будете вражені тим, яке захоплення викликає нова зустріч з давно вже неновою лялькою або машинкою. Ви розвинете емоційну сферу дитини та заощадите пристойну суму грошей.

Так скільки іграшок потрібно дитині? Зовсім трохи! Але вони мають бути різними і цікавими.

Одягаємо малюка

Покупка одягу — це та ситуація, коли без списку просто не обійтися. І не важливо, 1 рік дитині або 15 років. В іншому випадку з’являється ризик замість однієї «запланованої» пари штанів придбати 3 кофтинки, 4 футболочки і «ще щось модненьке».

Новонародженій дитині достатньо купити кілька легких і теплих кофтинок, 6-10 пар повзунків, 2 домашні і одну вуличну шапочку. Доповнювати гардероб можна в будь-який час з урахуванням пори року і темпу зростання малюка. А невитрачені гроші краще витратити на більш важливі речі, наприклад, на надувний круг для плавання немовлят, який перетворить купання в задоволення, доставивши чимало приємних хвилин і батькам, і дитині.

Грунтовно оновити гардероб необхідно перед тим, як дитина піде в дитячий сад і в школу. Одяг для свята і для повсякденного носіння, нижню білизну і сезонне взуття — обмірковувати список доведеться не один день! Варто заздалегідь дізнатися в дитячому закладі, чи потрібен якийсь спеціальний одяг або взуття (шкільна форма, чешки, спортивні кеди і т.д.).

Купувати одяг «на виріст» вигідно, але некрасиво. Ви ж не хочете, щоб дитина виглядала одягненою з чужого плеча? Тому: 1-2 зайвих сантиметри на рукавах, в поясі, в довжині штанів — і не більше, інакше це відразу буде кидатися в очі. Не купуйте багато одягу відразу, краще одягнути дитину протягом навчального року.

Пораада для тих, хто схильний до безконтрольних покупок: вирушаючи в магазин, залиште кредитну картку вдома, а собою візьміть тільки готівку і лише ту суму, яку плануєте витратити!

Розумний підхід до покупки дитячих речей дозволить вашій дитині завжди мати гарний вигляд, а вас позбавить від зайвих хвилювань і фінансових потрясінь.