Як використовувати тест-смужки

Підтримання здоров’я підшлункової залози є незамінним правилом для більшості діабетиків.

Одним з важливих діагностичних процедур для них стає постійне спостереження за цукром в крові.

Завдяки точності показників глюкометра можливо попередити розвиток серйозних ускладнень цукрового діабету, таких як гіпер- і гіпоглікемічної коми.

Рекомендації щодо застосування тест-смужок

  1. Перевірка коректності виміру
  2. Контрольний розчин для глюкометра

Перед першим вимірюванням за допомогою глюкометра необхідно провести перевірку, що підтверджує правильну роботу вимірювача.

Для цього використовується спеціальна рідина для перевірки, яка має точно зафіксований вміст глюкози.

Для визначення коректності краще скористатися рідиною тієї ж фірми, що і глюкометр.

Це ідеальний варіант, при якому дані перевірки будуть максимально точними, а це дуже важливо, адже від результатів залежить майбутнє лікування і здоров’я пацієнта. Перевірку коректності необхідно провести, якщо прилад упав або піддавався впливу різних температур

Правильність роботи приладу залежить:

  1. Від правильного зберігання глюкометра — в захищеному від впливу температур, пилу і УФ променів місці (в спеціальному чохлі).
  2. Від належного зберігання тестових пластин, придбати які можна на сайті https://diabet-technika.com.ua/test_strips — в темному, захищеному від світла та перепаду температур місці, в закритому контейнері.
  3. Від маніпуляцій перед забором біоматеріалу. Перед взяттям крові помити руки для видалення частинок бруду і цукру після їжі, видалити вологу з рук, зробити забір. Використання спиртовмісних коштів, перед проколом і взяттям крові може спотворювати результат. Аналіз проводиться натщесерце або з навантаженням. Кавовмісні продукти можуть значно підвищувати рівень цукру, тим самим спотворюючи справжню картину захворювання.

Індикаторні пластини пристрій і витрата

Смужки для тестування виконуються із пластику, мають стандартні розміри. Хімічно активні речовини, якими просочуються пластини індикатора, вступають в реакцію з глюкозою при нанесенні на поверхню крові.

Кожній моделі приладу відповідають свої тест-смужки, випущені тим же виробником, що і сам апарат.

Використання «неоригінального» продукту неприпустимо.

Як відомо, видатковий матеріал, до якого відносяться індикаторні смужки, закуповується у міру його витрачання. Але якщо прострочені або зіпсовані пластини, їх краще не використовувати, придбавши нові.

Стандартна упаковка містить 50 або 100 індикаторних смужок. Вартість залежить від типу пристрою, а так само виробника. Чим дорожче і багатофункціональні сам апарат, тим більше буде ціна витратних матеріалів, необхідних для проведення аналізу.

Середньостатистичний пацієнт-діабетик з відсутністю залежності від інсуліну проводить аналіз через день.

При важкій формі хвороби дослідження необхідно кілька разів за добу. Тестові смужки утилізуються кожен раз після отримання результату. Упаковка продукту містить інформацію про дату, коли він був проведений.

Зробивши найпростіші підрахунки, з урахуванням індивідуальних потребах, можна вирішити, яку упаковку вигідніше придбати, максимальну або яка містить усього 50 смужок.

Остання обійдеться дешевше, до того ж не доведеться викидати невитрачені прострочені тестери.