Як відучити кота лазити на стіл?

Молоді коти дуже люблять лазити по підвіконнях, столах та іншим місцям, де вкрай небажана їх поява. Крім цього, вони можуть застрибнути в такі місця, які становлять небезпеку для їх життя, наприклад, на включену газову або електричну плиту. Чи існує спосіб відучити кішку від цього? На щастя, такий спосіб є.

yak-vduchiti-svogo-kota-laziti-po-stolah_501Способи, які допоможуть відучити кота лізти на стіл

Якщо ви помітили, що кіт зібрався застрибнути на стіл, потрібно хлопнути в долоні, підвищити голос або ж кинути в нього м’яку кульку. Це робиться для того, щоб кішка передумала стрибати. Але при цьому не ставиться завдання, щоб налякати тварину або потрапити в неї, просто необхідно відвернути його увагу на деякі інші дії.

Також можна поставити на тому місці, куди застрибує кішка, посудину з водою. Але її потрібно розмістити так, щоб знизу її не було видно. Після стрибка вихованець отримає не дуже приємний досвід, який надалі утримає його від стрибка.

Кішку можна налякати різким звуком, наприклад, від повітряної кульки, яка тріснула. На очах у тварини її треба надути і лопнути. Якщо повторити цю дію кілька разів, то кішка буде ненавидіти цей звук і перестане застрибувати на стіл. Можна вдатися до хитрощів і купити в зоомагазині спеціальні хлопавки. Вони влаштовані на зразок мишоловки. Коли вони спрацьовують, то виробляють різкий і гучний звук, неприємний для тварин.

Для домашніх вихованців, які не бояться звуків, можна купити електричний килимок. Кішка, встрибнувши на нього, отримує слабкий, не дуже приємний і нешкідливий удар струмом.

Чому кішка стрибає на стіл?

Найімовірніше, кішку привертає тарілка з їжею, залишена господарями. Потрібно прибирати все їстівне зі столу, щоб не провокувати тварину.

Вихованця можуть цікавити речі, які лежать на столі. Котам подобається грати з тим, що шарудить: яскраві папірці, ручки, олівці. В цьому випадку необхідно навести порядок на столі. Порожня поверхню без папірців і їжі не буде зайвий раз давати привід для того, щоб залізти на стіл.

Якщо кішка застрибує на підвіконня, щоб поспостерігати за тим, що відбувається на вулиці, необхідно закрити штори. Як варіант, можна обладнати для кота власний спеціальний майданчик, сидячи на якому йому буде зручно контролювати все, що відбувається за вікном. Коти люблять висоту, тому спеціальний майданчик задовольнить всі їхні потреби.

Також котові потрібно купити кілька яскравих іграшок та давати не всі відразу, а по черзі. При цьому стару іграшку потрібно заховати. Необхідно їх змінювати, адже все нове, це добре забуте старе. Ще на підлозі можна розкласти якісь листи або коробочки, нехай кішка пограє з ними.