Як відучити дитину від грудей? Частина 2

Не забувайте про те, що крім своїх корисних властивостей молоко матері дарує дитині відчуття спокою і захищеності. Якщо ви вирішили припинити годування, тоді приділяйте дитині якомога більше часу, обіймайте її, цілуйте, дивіться разом мультики. Не можна дуже різко переривати годування грудьми, таким чином, ви можете завдати своєму малюку велику психологічну травму. Також краще відкласти відучення, якщо дитина хворіє, краще дочекайтеся, коли вона буде себе добре відчувати. І, звичайно ж, при виникненні будь-яких стресових ситуацій для дитячого організму і мови не може бути про припинення грудного годування.

58c04ec1ac1ce5487bcc77f7cec87889

Фахівці з грудного вигодовування кажуть, то краще дочекатися настання інволюції лактації. Це позбавить маму і дитину від безлічі непередбачуваних неприємних моментів.

Як відучити дитину від соски?

Маленькі діти плачуть через і без неї. Дуже часто причиною примхливого поведінки є коліки, і для того щоб хоч якось заспокоїти свою дитину батьки привчають її до соски. Щоб привчити, особливих навичок і зусиль не потрібно. Але як відучити дитину від соски? Часом здається, що простіше до неї взагалі не привчати.

Є такі діти, які дуже легко і самостійно відучуються від соски, але є і такі, які не хочуть з нею розлучатися. Чим раніше батьки відучать малюка від соски, тим краще буде для нього. Щоб вносити зміни в звичний порядок речей потрібен час і терпіння. Будьте готові до сліз і капризів, коли малюк буде просити, щоб йому повернули пустушку. Для відучення від соски потрібно вибрати час, коли будуть відсутні всякого роду стреси, так само не варто відучувати від соски за допомогою покарання та приниження.

Кілька правил, які допоможуть вам:

— не використовуйте пустушку для заспокоєння дитини,
— в перший час залишайте її тільки тоді, коли малюк спить,
— якщо дитина плаче не варто її заспокоювати з її допомогою,
— спробуйте домовитися з дитиною про те, що вона вам віддає назавжди соску, а ви купуєте їй нову іграшку,
— як тільки малюк відучитися від соски, постійно говоріть, який він дорослий і хваліть його.

Щоб зберегти нерви свої і малюка, ви можете дочекатися тієї години, коли він сам відмовиться від соски.