Як відучити дитину від грудей? Частина 1

З появою в сім’ї малюка батьки через деякий час починають цікавитися, як відучити дитину від грудного вигодовування? Якщо ви одні з таких батьків, то в цій статті ви знайдете відповіді на свої питання.

uzn_1437731655

Рідко можна почути радісну історію про те, що дитину швидко і без капризів відучили від грудей, але в більшості випадків мами просто не знають як це правильно зробити, і стикаються з проблемами.

Природа все дуже добре продумала, і навіть в цьому питанні не обійшлося без її впливу. Як правило, у кожної мами через 1,5-3 роки після початку грудного вигодовування, настає інволюція (сигнал, який попереджає мам про те, що лактація вже припиняється). У цей період замість молока в грудях виробляється молозиво. Всі лікарі радять мамам, що припиняти годування потрібно після настання інволюції лактації. Ось тільки наступити вона може навіть через 4 роки після народження малюка.

Як зрозуміти, що наступила інволюція: перші ознаки

— після годування у мами сильна сонливість, швидка стомлюваність, слабкість;

— у малюка спостерігається висока смоктальна активність;
— груди стають м’якими і погано наповнюються.

Так як відучити дитину від грудного вигодовування при хорошій і стабільній лактації?

Якщо ви хочете припинити годування раніше терміну, тоді запасіться терпінням і проявіть свою винахідливість. Ви можете відволікати увагу малюка, коли він просить груди, і замість них давати йому склянку молока або ж свіжого соку. Якщо вночі дитина прокинулася і плаче і в якості заспокійливого їй потрібні груди, то слід попросити когось із рідних, щоб вони заспокоїли дитину.