Як відрізнити справжній діамант?

Справжній діамант — це природний алмаз, огранений певним чином. Природні алмази утворилися в надрах Землі мільйони років тому. Найбільш поширені підробки та імітації діаманта , це фіаніт, муассаніт, вирощений алмаз — всі вони створюються штучно в лабораторіях.

1406827259_60006b606fd66cca9b7ab4857adc379c (1)Як відрізнити діамант від фіаніту?

Фіаніт (діоксид цирконію ZrO2), помилково званий цирконом або цирконієм, був синтезований в 1970-му році і давно не використовуються в якості підробки діаманта. Оптичні і фізичні властивості фіаніту значно відрізняються від справжніх діамантів, ціна менша в сотні разів.

Однозначно відрізнити фіаніт діамантового огранювання від справжнього діаманта від brilicom можна за допомогою лупи. Фіаніт більш крихкий в порівнянні з діамантом, тому ребра між гранями заокруглені і мають щербини. У справжнього діаманта ребра ідеально тонкі.

Муассаніт

Більш тверда і міцна імітація діаманта в порівнянні з фіанітом — муассаніт (карбід кремнію SiC). Муассаніт ювелірної якості був створений в лабораторії в кінці 90-х років і був спроектований так, щоб створити ілюзію схожості з діамантом. Через складність виробництва муассаніт відрізняється в ціні від справжнього діаманта в середньому в кілька разів.

Муассаніт можна легко відрізнити від справжнього діаманта. При розсіяному освітленні можна побачити відмінності малюнка огранки муассаніта і діаманта, також проявиться колір кристала, який у більшості огранених муассанітів має жовтуватий відтінок. Колір самих безбарвних муассаніта відповідає групі кольору 4 у діамантів.

Здатність розсіювати біле світло на різні кольори у муассаніта в рази вищі в порівнянні з діамантом, тому при яскравому освітленні виникає ефект диско кулі (disco-ball), відразу видає своєю перенасиченістю підробку.

Синтетичні діаманти

Технології не стоять на місці і постійно розвиваються, в наш час в лабораторіях вирощуються алмази, з яких можна отримати безбарвні «діаманти» вагою більше 1-го карата. Відрізнити огранений вирощений в лабораторії алмаз від справжнього діаманта візуально неможливо, тому синтетичні діаманти на даний момент є найбільш якісною імітацією справжнього діаманта і найбільшою проблемою, так як їх ціна менша в кілька разів.

Визначити штучне походження можна тільки у спеціальній лабораторії шляхом аналізу складу речовин, що знаходяться всередині кристалічної решітки: якщо виявлені речовини мають сучасне походження, то і досліджуваний зразок утворився не мільйони років назад, а був вирощений в лабораторії.