Як відлучити дитину від грудей?

Рано чи пізно нам доводиться відлучати нашого малюка від грудного вигодовування і переходити на інший вид харчування. Тут немає певних термінів і правил. Хтось орієнтується на вік дитини і її однолітків, інші вважають, що настав час відновлювати фігуру.

грудьСучасні педіатри вважають, що дитину потрібно годувати грудьми до тих пір, поки є молоко. Тільки сам малюк і ваше самопочуття допоможуть вам визначитися з термінами годування груддю. Наші бабусі годували грудним молоком дітей до трирічного віку. За свідченнями статистики потреба в смо у малюка знижується в період від 9 місяців до 3 років. Але це дуже індивідуально. Передчасне відлучення від грудей може відбитися на психічному здоров’ї дитини.

Відлучення від грудей потрібно починати поступово. Спочатку одне годування в денний час замінюємо іншим харчуванням. Потім ще одне вечірнє годування переводимо на інший продукт. Потім харчування вранці, замінюємо на годування іншим продуктом. І так чинимо поки протягом доби не залишиться одне. Кожна заміна годування повинна проходити протягом тижня, щоб процес був поступовим. Коли до однієї заміни дитина звикає, введіть наступну. Їжа, якою замінюємо грудне молоко, повинна бути корисною, ситною, збалансованою і смачною, як і харчування годуючої мами.
Щоб процес відлучення від грудей пройшов для малюка непомітно, спробуйте поміняти звичний ритуал годування. Для цього поміняйте місце годування, постарайтеся, щоб дитина не бачила, як ви переодягаєтеся. Перед сном не порушуйте його рухливими іграми, щоб засинання без грудей проходило спокійно. Не прискорюйте процес переходу на звичайне харчування, щоб не викликати дискомфорт у малюка. Якщо малюк засмучений або переляканий, не відмовляйте йому в годуванні груддю. Біля грудей матері до нього повернеться захищеність і впевненість. Але це не повинно увійти у звичку, постарайтеся заспокоїти дитину іншими способами. Іноді рекомендують на період відлучення малюка від грудей, мамі поїхати. Але залишивши малюка надовго на родичів можна поставити його в стресову ситуацію двічі.

Не відлучайте дитини від грудей під час хвороби або в жаркий час. У ці періоди дитині потрібна ваша допомога, і їй треба дати молоко в тій кількості, скільки вона попросить. Наступним моментом, коли не слід переривати грудне вигодовування це період прорізування зубів або профілактичних щеплень. При будь-якому стресі дитина повинна бути ближчою до матері і отримувати грудне вигодовування.

Що робити, якщо молоко не зникає?

Коли мама повністю переводить малюка на інший вид харчування, молоко у неї зникає природним чином. Якщо цього не трапляється, мама повинна вжити наступні заходи: менше пити і не вживати продукти, які підвищують лактацію. При набуханні грудей, зціджувати молоко молоковідсосом або руками. Якщо в грудях з’явилися больові відчуття – прикладаємо сирні або капустяні компреси, так само можна додати половинку запеченої цибулини. Все що ви прикладаєте до грудей повинно мати кімнатну температуру або бути холодним. Заняття спортом, виконання фізичних вправ – сприяють зниження лактації і допомагають схуднути після пологів. Якщо ви хочете туго забинтувати груди, то бинтувати потрібно так щоб груди були високо. Молоко піде поступово через кілька днів. В іншому разі якщо лактація не припиняється, а груди болять і набрякає, зверніться до лікаря.