ЯК ВІДКРИТИ СВОЮ ФІРМУ В ПОЛЬЩІ


Відкрити бізнес у Польщі досить легко. Це можна зробити у нотаріуса (дорого та довго) або онлайн (швидко та недорого). Перший спосіб не будемо брати до уваги: у нас немає бажання чекати на легалізацію нашого бізнесу 1,5 місяця і платити за послуги нотаріуса близько 1000 злотих. А другий спосіб розглянемо докладно.

Першим кроком у відкритті своєї фірми у Польщі є складання документа, на основі якого функціонуватиме майбутня компанія. Це може бути договір (umowa) чи статут (statut) (залежно від обраного типу фірми). Установчий акт повинен мати форму, передбачену нормативними актами цього типу підприємства. Акт може бути складений як у звичайній письмовій формі, і у вигляді нотаріального акта.

Якщо йдеться про просту компанію, установчий акт якої не потрібно змінювати під специфічні потреби майбутньої діяльності, то в онлайн-системі реєстрації суб’єктів господарської діяльності S24 існує зразок, положення якого не може бути змінено.

В даний час у системі S24 можна зареєструвати різні типи компаній:

  • jawną;
  • komandytową;
  • z ograniczoną odpowiedzialnością;
  • prostą spółkę akcyjną.

Перші два типи компаній рідко використовуються іноземцями. А ось другі два типи — це відоме всім іноземцям ТОВ (spółka z o.o.) і поки що маловідоме Просте Акціонерне Товариство. Щоб розібратись з нюансами відкриття бізнесу в Польщі, звертайтесь до спеціалістів https://onestep.consulting/.

ТОВ АБО ПРОСТО АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО: ЯКУ ФІРМУ ВІДКРИТИ У ПОЛЬЩІ?

Ще недавно іноземці не мали вибору. Їм доводилося відкривати бізнес лише у формі ТОВ: приватне підприємництво у Польщі не може закласти не громадянин ЄС без картки сталого побуту чи картки поляка. Автоматично ці підприємці, орендуючи лише перукарське крісло або масажний кабінет, потрапляли в неприємності із законом. Мало хто знає, що отримати карту побуту (ВНЖ Польщі) без стабільного доходу (від 5 тисяч злотих на місяць нетто) та найманих поляків (2 особи) неможливо. Тому ідея легалізуватись у Польщі за допомогою фірми і виглядає абсурдною.

Крім того, під час відкриття ТОВ кожен учасник компанії автоматично стає платником внесків ЗУС (страхова компанія Польщі). Не згадуватимемо ще кілька мінусів цього типу фірм у Польщі, які значно ускладнять легалізацію та ведення бізнесу іноземцем.

Скільки коштує відкрити фірму у Польщі?

ЗА ЗАГАЛЬНИМИ ПІДРАХУНКАМИ РЕЄСТРАЦІЯ ФІРМИ ОНЛАЙН ОБІЙДЕТЬСЯ В 1050 ЗЛОТИХ
Ось чому Просте Акціонерне Товариство – це ковток свіжого повітря у законодавстві Польщі. Експерти співають оди нового типу компаній. І причин тому безліч:

  • Відкрити Просте Акціонерне Товариство (далі ПАТ) може одна людина.
  • ПАТ називають «фірмою для стартапів». Таку фірму легко відкрити та легко закрити, якщо бізнес-проект зазнав невдачі, на відміну від ТОВ, яке доведеться закривати не один рік.
  • Якщо головний акціонер один і володіє 100% акцій компанії, йому не доведеться сплачувати ЗУС (на відміну від ТОВ, де внески ЗУС обов’язкові). Це дасть стартаперу економію в районі 1400 злотих на місяць.
  • Статутний капітал у ПАТ може дорівнювати 1 злотому на відміну ТОВ, де співзасновники зобов’язані внести щонайменше 5 тисяч злотих протягом 7 днів після реєстрації фірми в ВРХ.

Це інформація до роздумів, а ваша справа — вибрати тип майбутньої компанії, що вам підходить. Якщо ж ви визначилися з ТОВ або ПАТ, почнемо реєстрацію фірми онлайн.