Як відбувається профілактика туберкульозу?

Туберкульоз є захворюванням серйозним, яке передається повітряно-крапельним шляхом, а так само при контакті з хворим в побутових умовах. Тому слід знати, як правильно уберегти себе від цієї хвороби. Хворобу легше попередити, ніж її лікувати. Перед тим як розкрити питання профілактика туберкульозу слід дізнатися перші симптоми даної хвороби.

229_tb-allОсновними симптомами туберкульозу є:

 

  • Кашель з великим виділенням мокроти або кровохаркання;
  • Задишка при ходьбі, а в запущених випадках широко уражається легенева тканина;
  • Біль в області грудей при кашлі;
  • Повна відсутність апетиту і втрата значної маси тіла за короткий проміжок часу;
  • Зниження працездатності, швидка стомлюваність і сонливість;
  • Підвищення температури тіла у вечірні години і при помірних фізичних навантаженнях.

Це є основними симптомами захворювання. Якщо ви у себе або у своєї близької людини виявили дані симптоми, слід негайно звернутися до лікаря за медичною допомогою.

У медичному центрі вам проведуть рентгенівське обстеження органів дихання та з точністю дев’яноста дев’ять відсотків поставлять діагноз і проллють світло на ваші симптоми.

Профілактика туберкульозу

Перше для профілактики туберкульозу це звичайно щорічне рентгенівське обстеження населення. З цієї причини щороку, один раз на рік, проводиться дане обстеження в примусовому порядку. Без цього обстеження вам надалі не зможуть надавати медичні послуги, а так само ви будете не допущені до трудової діяльності.

Для того що б знизити ймовірність захворювання слід вести здоровий спосіб життя. Відмовитися від зловживання алкоголю, регулярно навантажувати організм мінімальним фізичним навантаженням. Так само слід робити щеплення від туберкульозу і в разі епідемії відмовитися від відвідування місць з величезним скупченням людей. Намагайтеся цілий рік отримувати всі необхідні вітаміни і мінерали, більше часу проводити на відкритому повітрі.