Як відбувається лікування заїкання у дітей?

Заїкання в реальності безпомилково визначить кожен, але фізіологічні механізми даного явища знайомі не всім. Заїкання — порушення дихання, ритму і темпу мовлення, викликане спазмами м’язових структур мовного апарату. Логоневроз у дітей може не проявлятися тривалий час, виникати в стресовій ситуації і поступово посилюватися. У мовленні дитини можуть спостерігатися повторення окремих звуків або тривала затримка на одному звуці.

36762905425_460e390a3a_kЧому діти заїкаються?

Лікування заїкання у дитини потрібно починати тільки після того, як стануть відомі причини появи даного відхилення. Заїкання ніколи не виникає безпричинно, завжди є стресова ситуація або фізіологічна патологія, яка провокує порушення мовної активності і поступово погіршує ситуацію. Серед причин появи заїкання у дітей частіше зустрічаються:

 

  • Фізіологічні: травми під час пологів, спадкова схильність, органічні порушення підкіркових відділів мозку, виснаження нервової системи після кору, рахіту, тифу, хронічні захворювання дихальних органів (гортані, глотки, носових ходів);
  • Психологічні: сильні психічні або емоційні потрясіння, дитячі страхи, невротичні реакції;
  • Соціальні: перевантаження мовного апарату, неправильний розвиток мовлення, одночасне вивчення кількох іноземних мов.

Ефективні методи лікування заїкання у дітей

Лікування заїкання повинно проводитися під керівництвом досвідчених лікарів: потрібно точно розуміти механізми розвитку патології, відстежувати динаміку поліпшення і вчасно коригувати процес лікування. Вилікувати логоневроз допоможуть наступні способи лікування:

 

  • Заняття з логопедом дозволяють виховати чітку артикуляцію, стимулювати ритмічність, плавність і виразність мовлення;
  • Дихальні вправи тренують діафрагму, коригують процеси утворення голосу, сприяють рухливості голосових зв’язок;
  • Точковий масаж відновлює нервову регуляцію мовлення;
  • Корекція за допомогою комп’ютерних програм дозволяє синхронізувати слуховий і мовної центри: дитина чує власну мову і може нею управляти;
  • Медикаментозне лікування: для усунення нервового напруження призначаються препарати, які нейтралізують блокуючу дію речовин, що перешкоджають нормальній роботі нервових центрів.

Істотно полегшити і сприяти якнайшвидшому одужанню будуть не тільки лікарські методики. Вкрай важливо дотримуватися єдиного розпорядку дня і режим сну, створити сприятливий психологічний клімат в сім’ї, підтримувати щоденне спілкування з дитиною і зміцнювати її здоров’я.