Як вибрати здорову орхідею?

Щоб уникнути неприємних сюрпризів досвідчені квітникарі рекомендують спочатку визначитися, яку культуру вибрати. Для недосвідчених новачків підійдуть сорти і гібриди, для яких не потрібно створювати особливих умов. Лише зрозумівши, яка квітка буде приносити радість, а не зайві турботи, можна вирушати в магазин.

orhideya-legato-babochka-600x450В яку пору року краще купувати орхідею?

Орхідеї продають цілий рік за даним посиланням https://orchidsworld.com.ua/phalaenopsis-babochka, їх легко знайти навіть в холодний сезон. Найкраще перевезення рослини переносять в теплий період, коли температура на вулиці не нижче 0 ° С.

Потрібно відкласти покупку, якщо має бути тривала дорога під час сильних морозів, оскільки навіть добре упакована орхідея негативно відреагує на різкі зміни атмосфери, поки орхідею спочатку везуть в жаркому багажнику, а потім несуть навіть кілька хвилин від машини до вашого дому

Як має виглядати рослина?

За зовнішніми ознаками можна легко визначити, наскільки добре себе почуває рослина. Відмінні риси орхідеї, яка легко пристосується до нових умов:

 

 • коріння щільні, пружні;
 • коренева система в сухому ґрунті світла, зеленувата, а у вологому — темно-зелена;
 • орхідея  щільно сидить в горщику — значить, не було недавно пересаджена;
 • псевдобульби — не зморщені, без ознак всихання;
 • листя — рівне, однакового розміру і форми, без зайвого глянцю, який говорить лише про ударну дозу добрив, що завадить
 • зацвісти згодом;
 • здорові і неушкоджені точки росту.

Бирка із зазначенням точної назви сорту або гібрида сильно допоможе у визначенні необхідних умов утримання. Навіть подаровану незнайому рослину можна виходити, якщо знати, яку інформацію шукати в інтернеті.

Чи варто купувати орхідею під час цвітіння?

Придбання квітучої рослини — не завжди вигідна справа. Це може виявитися правильним рішенням, коли є сумніви, що вам пропонують орхідею саме з тим відтінком пелюсток, який потрібен. Але в цьому випадку слід пам’ятати, що рослина багато сил віддає на процес цвітіння і може важко перенести адаптацію в новому місці.

Якщо за зовнішніми ознаками культури можна точно визначити сорт і вид, то краще вибрати рослину, яка тільки готується до цвітіння. Молоді орхідеї рекомендується купувати лише у перевірених продавців в надійних салонах, щоб не розчаруватися згодом.

Ознаки хвороб орхідей

Щоб не принести разом з покупкою паразитів або інфекційні хвороби, якими можуть заразитися інші орхідеї, потрібно уважно оглянути обраний екземпляр ще перед покупкою.

Які ознаки повинні насторожити:

 

 • неправильної форми пелюстки з темними плямами;
 • листя з нальотом і липкими вкрапленнями;
 • вм’ятини на псевдобульбах;
 • темні відмітини і ділянки гнилі на коренях.

Нову орхідею потрібно ставити окремо від усіх домашніх рослин, створюючи карантинний період протягом 2-4 тижнів.