Як вибрати засіб від варикозного розширення вен?

Від варикозної хвороби за офіційною статистикою в тій чи іншій мірі страждає трохи менше 40 мільйонів жителів нашої країни. Для боротьби з цією серйозною недугою, причина якої криється в зайвому наповненні кров’ю венозного русла, застосовуються різні засоби.

1 (12)Найчастіше до цього захворювання схильні вени на ногах, які відчувають надмірні навантаження: як динамічні, так і статичні. Вибір засобів і методів лікування в наш час різноманітний. Постараємося розібратися в ефективності кожного.

Медикаментозне лікування

Основне місце тут займають препарати-ангіопротектори, які зміцнюють венозні стінки. Найкращих результатів можна досягти, якщо використовувати препарати комплексно: у вигляді ін’єкцій, приймати всередину і використовувати зовнішньо у вигляді мазей і гелів. Це сприяє усуненню запалень, поліпшенню мікроциркуляції крові, зміцненню стінок вен і мускулатури гомілок.

Фізіотерапія

Дарсонвалізація, електрофорез, УВЧ-терапія, фонофорез, магнітотерапія і електростимуляція м’язів — всі ці процедури показані, коли у вас діагностовано варикозне розширення вен, але якщо немає яскраво виражених больових відчуттів і відсутні трофічні виразки.

Компресія

Ця терапія сприяє зняттю застійних явищ у венах і полягає в стисненні вен, що призводить до звуження їх просвіту. На зміну тугому бинтуванню прийшов спеціальний компресійний трикотаж, підбирати який слід спільно з фахівцем — флебологом, оскільки є і протипоказання до застосування.

Народна медицина

Народні засоби застосовуються у вигляді компресів, відварів і настоянок. Великою популярністю користуються трави: кропива, чистотіл (з ним потрібно бути вкрай обережними), хвощ польовий і хміль. Ці засоби будуть ефективними лише в комплексі з загальновизнаними методами. До того ж і профілактика варикозного розширення вен має на увазі використання народних засобів.

Лікування п’явками  (гірудотерапія)

Слина цих кільчастих черв’яків містить гірудин — речовину, що знижує згортання крові і володіє протизапальною дією. Значно знижується ризик утворення тромбів, зменшується наповнення вен кров’ю за рахунок висмоктування її п’явкою. Обов’язковою умовою є використання одноразових медичних п’явок з тим, щоб виключити можливість інфікування.

Хірургічні втручання

Один із способів — видалення розширених ділянок вен. Його застосовують, коли інші методики вже «не працюють». Один із сучасних способів — склеротерапія. У вену вводиться речовина, яка її склеює, в результаті просвіт звужується. Необхідно зробити кілька процедур для закріплення ефекту. Також використовується лазерна коагуляція, під дією променя вена також склеюється.

Пам’ятайте, що діагноз і лікування варикозного розширення вен повинен ставити і призначати фахівець.