Як вибрати хорошу швейну машину?

Стаття присвячується вибору сучасних побутових швейних машинок. При цьому буде проведена їх класифікація та порівняння. Зараз у продажу представлений великий вибір різних моделей машин, і всі вони трохи відрізняються як за зовнішнім виглядом, так і по функціональності. Стаття не братиме до уваги швейно-вишивальне обладнання. Справа в тому, що воно зараз вже встигло піти вперед від найбільш складних швейних машинок.

An attractive brunette sewing in her home. She has a slight smile on her face. Horizontally framed shot.

Отже, спочатку про основні характеристики швейних машин. Спочатку мова піде про принцип побудови рядків.

Старовинна швейна машина вміє робити виключно прямий шов. Такі пристрої використовувалися досить давно. Пізніше стали виготовлятися машинки, де голка може переміщатися відразу в різних напрямках. При цьому в них також став іншим човник. Подібні пристрої могли зробити зигзаг, а також ще більш складні у виконанні рядки. Загальна кількість рядків в найбільш «просунутих» машинках дуже велика, і визначається виключно фантазією автора пристрою.

Всі нові машинки в залежності від принципу виконання рядків, поділяють на механічні і з наявністю комп’ютерного типу управління. При виборі швейной машины це обов’язково слід врахувати.

Механічний варіант

У механічному типі машин переміщення транспортера тканини і голок здійснюється за рахунок шестерень і важелів, а також коліс та іншої механіки. Пристрої з наявністю механічного управління, через низку своїх особливостей в технологічному плану, не в змозі створити ряд рядків, які мають складну форму. Крім того, у них і в принципі немає можливості виконання великої кількості різних рядків.

Машинки з наявністю комп’ютерного управління

У швейних машинках під управлінням ПК мікропроцесори переміщують голку по тканині. Таке управління здатне зняти обмеження в плані складності виконуваних рядків. У таких моделях багато що залежить від обсягу пам’яті і програм, закладених виробником пристрою. Цікаво, що тільки пристрої з наявністю комп’ютерного управління здатні зробити декоративні рядки, а також незвичайні петлі.

Для отримання широких рядків потрібен нормальний механізм пересування тканини в різних напрямках. Також потрібне переміщення вправо і вліво, а не тільки вперед і назад. В результаті тканина зможе переміщатися в різних напрямках.