Як вибрати воблери для риболовлі

Найкращі воблери на щуку навряд чи будуть однозначними при виборі. Від багатьох чинників залежатиме успішне застосування тієї чи іншої моделі воблера, а саме від пори року, умов лову, місця лову тощо.

Лише небагато можна виділити рекомендацій щодо вибору воблера для щуки.

Немає спеціалізованих воблерів для лову щуки, тому що вони призначені для лову різних видів риб. Можна тільки підібрати за певними характеристиками воблери, які найбільше підходять для лову щуки.

Найбільш уловисті воблери на щуку — читати далі. Розбираємось.

Перш ніж вибирати воблер, потрібно дізнатися глибину лову, на якій ловитимете і бажано дізнатися основні характеристики водойми. Наприклад, наявність трави, наскільки прозора вода та глибину водойми.

На три основних класи діляться воблери: здатні плавати в товщі води, такі що тонуть і легко плаваючі воблери. Давайте розберемо плаваючі воблери — вони теж різняться по глибині занурення. Вони можуть працювати легко на поверхні, можна підібрати з невеликим зануренням, а є і з глибоким зануренням. Це вже все залежить від матеріалів, з яких виготовляються кращі воблери на щуку. Щоб воблер був пірнаючим, до нього прилаштовують спеціальну лопать, яка встановлюється на його підставі. А на яку глибину зануриться воблер – це вже залежить від розташування лопаті та його розмірів.

Зараз розберемо найбільш уловисті воблери на щуку на наш досвід (природно у кожного рибалки свої переваги).

Воблер Yo-Zuri Hardcore Shad

Воблер оснащений системою Magnetic Weight Transfer (запатентована), яка при закиданні зміщує центр ваги, а під час проведення повертає його назад.

Точність закидання та відмінні польотні характеристики у воблерів з магнітною системою. Багато рибалок відзначають чудові польотні характеристики. Змінні рухи вліво-вправо і вгору-вниз на високій швидкості проводки створює носова частина у формі клина, відбувається начебто імітування пораненої рибки, що не залишає поза увагою агресивних хижаків.

Воблер Salmo Hornet

Рекомендований в основному для лову хижака, а саме щуки. З цією приманкою дуже добре ловити на течії, при закиданні її вгору за течією, тільки за умови, якщо швидкість проводки буде швидшою за швидкість течії. Непогано підходить і для лову проти течії. Ловити потрібно у глибших місцях, де більша щука. Так само можна з цією насадкою зайнятися тролінгом або ловом щуки в закид на водосховищах та озерах. Найважливіше для цього воблера – чутливий і легкий спінінг, бажано найтоншу волосінь.

Воблер Kosadaka Mirage XD/XL

Ця приманка має особливу відмінність при лові щуки – своєю глибоководною лопатю та високим тілом.

Існує два види таких воблерів:

1) робочий діапазон у межах 2,5 метрів належить моделям завдовжки 7 см;

2) та до 1,5 метрів у іншого типу.

Для цього типу насадки краще використовувати ривкове проведення. Але багато хто використовують лов щуки на доріжку.

Кращі воблери на щуку повинні мати певне забарвлення для успішного полювання. У найсвітлішу погоду при лові на поверхні буде оптимальний сріблястий колір воблера. Сині кольори варто використовувати на глибині.

Насамкінець хотілося б додати, що риба ловиться на приманки, в які вірить сам рибалка!