Як вибрати термошкарпетки: особливості та головні параметри вибору

Однієї пари термошкарпеток вам точно буде мало.

Приказку про те, що ноги треба тримати у теплі, чув кожен із нас. Це справді так: переохолодження загрожує проблемами зі здоров’ям, та й насолоджуватися прогулянкою з крижаними ступнями навряд чи вийде.

І якщо раніше взимку доводилося жертвувати комфортом та красою, залазячи в колючі вовняні слідки, то зараз на сайті https://extremstyle.ua/ru/catalog/noski є зручні та красиві термошкарпетки.

Особливості та функції термошкарпеток

Ноги завжди пітніють. І навіть на холоді. А під час інтенсивних навантажень потовиділення стає ще сильнішим. Тканина звичайних шкарпеток цей піт поступово накопичує, стає мокрою та холодною, внаслідок чого кінцівки мерзнуть. Термобілизна працює інакше.

Воно не дозволяє поту накопичуватися – виводить рідину на зовнішню поверхню та сприяє її випаровуванню завдяки капілярному ефекту. Шкіра при цьому залишається сухою. Взимку в таких шкарпетках тепло, а влітку прохолодно, бо ноги не пріють.

Сприяє збереженню комфортної температури та особливе плетіння ниток: вони ніби утворюють кишеньки, в яких затримується повітря, нагріте жаром тіла.

Завдяки тому, що шкіра залишається сухою, сходить нанівець небезпека заробити мозолі (звичайно, якщо взуття підібрано правильно). Волога шкіра втрачає еластичність та легко травмується: мозоль може виникнути навіть від невеликого тертя.

Тепер давайте розберемося, чому термошкарпетки можуть не працювати і як цього уникнути:

  • Несезонне взуття. Не розраховуйте, що, одягнувши термошкарпетки, можна хизуватися в літніх кросівках по сніжку. Взуття повинне відповідати погоді.
  • Неправильний розмір взуття. У тісних черевиках порушується кровообіг і немає необхідного простору між стопою та чоботом. Воно потрібне для формування повітряного прошарку. Взуття більшого розміру теж не підійде, оскільки тепло, що виробляється тілом, швидко випаровується. При цьому вільний простір усередині черевика заповнить холодне повітря з вулиці, а отже ніякі термошкарпетки не допоможуть.
  • Помилки у носінні. Будь-яку термобілизну слід правильно носити. А саме вдягати на голе тіло. Ніяких колготок чи слідків під шкарпетками не повинно бути, оскільки вони порушують процес вологовідведення.
  • Невідповідна модель шкарпеток. У наступному розділі я розповім, що цей предмет гардеробу теж може бути різним і вибір залежить від того, в яких умовах і за яких навантажень ви його носитимете.
  • Деякі захворювання та особливості організму. Порушений кровообіг, ендокринні захворювання, анемія, гіпертензія, дисфункція вегетативної нервової системи та деякі інші хвороби можуть призводити до того, що кінцівки мерзнуть навіть тоді, коли дотримано всіх правил носіння. Такий ефект спостерігається і у мерзляків, тобто тих, хто змерзне навіть тоді, коли інші люди почуваються цілком комфортно.