Як вибрати тенісні кросівки?

Разом з одягом і ракетками, тенісистам необхідно придбати кросівки для великого тенісу. Це відповідальний крок, а тому даємо деякі консультації щодо вирішення цього питання.

12-1000x638 (1) (1)Заняття великим тенісом передбачає постійне перебування в русі. Для цього важливо мати кроссовки для тенниса профессиональные, але спочатку потрібно їх правильно підібрати.

Багато інтернет-магазинів пропонують великий асортимент тенісного взуття. Це, однак, не означає, що можна брати будь-яку модель. Вибір повинен бути ретельним і потрібно враховувати багато факторів.

Якою має бути підошва?

Підошва є головною відмінністю кросівок між собою. Її структура залежить від того, на якому покритті доведеться грати. Тверде покриття («хард») вимагає підошви, що має неглибокий протектор. Професіонали, до речі, вважають, що найкращим варіантом є підошва «ялинка».

На ґрунті будуть потрібні кросівки для великого тенісу, підошва яких має невеликий протектор. На трав’яний корт краще виходити з невеликими шипами на підошві. Для м’якого корту підходять кросівки з абсолютно гладкою підошвою.

Зручність і гнучкість кросівок

Кросівки професійного призначення відрізняються спеціальною вставкою з гуми, що проходить від носка до п’яти. Цей елемент забезпечує згинання взуття та запобігання травм.

Надзвичайно важливо, щоб кросівки для великого тенісу були легкими. Ідеально, якщо спортсмен їх майже не відчуває. Розмір взуття вибирається з розрахунком, що між взуттям і великим пальцем буде невеликий вільний запас. Він необхідний при різких зупинках, дозволяючи нозі прослизати трохи вперед.

Класифікація кросівок за типом стопи

Тип стопи легко визначається по слідах ступні:

 

  • Пронація — коли ступня наступає переважно на внутрішній бік взуття. Слід у вигляді трикутника залишається на внутрішній стороні.
  • Супінація — ступня наступає найчастіше на внутрішню сторону, залишаючи слід, схожий на прямокутник.
  • Норма — наступає ступня в основному посередині. Слід залишається з усіх боків однаковий.

Правильний вибір тенісного взуття

Кожен тенісист може зробити правильний вибір, якщо буде враховувати всі тонкощі.

Висота кросівок повинна бути до щиколоток. Вони обов’язково відрізняються середньою тяжкістю. Кросівки для великого тенісу повинні добре переносити різноманітні ривкові рухи, властиві даному виду спорту.

При цьому важливо, щоб вони добре тримали ногу і захищали її від розтягнень і вивихів. Шкарпеткова частина відрізняється щільністю і гнучкістю. Важливим є і вибір протектора, який дозволить уникати ковзань і буде забезпечувати необхідну стійкість і амортизацію.