Як вибрати спальний мішок і не замерзнути?

Збираючись на природу з ночівлею, потрібно подбати про комфортний відпочинок. Головний атрибут для сну — це спальник. Але як підібрати той, в якому не буде холодно, який підійде за розміром і можна буде брати в походи, не думаючи про його вазі? Розповімо в статті.

Розмір спального мішка

В першу чергу, зверніть увагу на розмір спальника, щоб в подальшому не виявилося так, що він дуже великий або, навпаки, занадто малий.

Пам’ятайте, що спальний мішок повинен добре прилягати до тіла, але не бути тісним. По довжині вибирайте модель на 15-30 сантиметрів більше вашого зростання, щоб можна було в ноги покласти взуття.

Ваша голова повинна знаходитися на рівні капюшона або верхнього краю. Інакше ви будете в повному обсязі захищені від холоду — плечі і шия теж повинні бути укриті. Щоб вибрати та купити туристичний спальний мішок — переходьте за посиланням.

Обсяг і вага спального мішка

Якщо ви зібралися на риболовлю, полювання або в похід з сім’єю і будете пересуватися переважно на машині, не поспішайте брати найкомпактніший спальник. У вашому випадку головне — комфорт, а значить, потрібно брати більш м’який і теплий варіант.

Такі моделі мають досить об’ємний вигляд, але зате вони дуже зручні і ви точно будете почувати себе, як вдома під теплою ковдрою. І на наступний ранок ви будете максимально відпочив і в хорошому настрої.

У трекінгові походи, навпаки, потрібно підбирати більш компактний спальник, так як крім нього вам доведеться нести ще чимало речей. Варто звертати увагу на вагу: чим легше спальник, тим простіше буде з ним пересуватися.

У деяких спальників йде в комплект компресійний мішок, який значно зменшує обсяг екіпіровки. Якщо у моделі, яку ви збираєтеся придбати, такого немає, то радимо купити окремо.

Температурний режим спального мішка

Найчастіше на спальниках зображено три температурні режими:

  • Extreme — низьке значення температури, при якій вже не буде комфортно і тепло.
  • Limit — нижня межа температури, при якому ви зможете спати не відчуваючи холоду, якщо додатково утеплити або згорне клубком. Але якщо ви маєте загартування і не боїтеся холоду, то вам буде комфортно спати в цьому діапазоні, просто підстеливши пінку або килимок.
  • Comfort — верхня температура, при якій буде комфортно спати. Саме на цю цифру потрібно звертати увагу: при даному значенні ви в будь-якому разі не замерзну, навіть якщо погано переносите холод.

У більшості випадків спальник видає мінімальне з цих значень, тому ніколи не спирайтеся режим extreme при покупці. Орієнтуйтеся на показник температури comfort. Зазвичай різниця між температурами limit і comfort у спальників становить близько 4-6 ° C.

Також пам’ятайте, що всі температурні режими передбачають наявність термобілизни і носок, без яких спальник буде зберігати ще менше тепла, ніж на ньому вказано.

Матеріал утеплювача спального мішка

Найчастіше для утеплювача спальника використовують два матеріали: пух і синтетичний утеплювач.

Пух має велику перевагу: він набагато тепліше і легше синтетичних матеріалів. Для більш суворих умов він буде краще підходити і при цьому займати менше обсягу. Але у нього є головний недолік: пух боїться вологи. Намокнув може зім’яв і втратити не тільки свій первісний вигляд, а й потрібну для тіла теплоізоляцію. Також такі спальники стоять вище, ніж синтетичні. Тому вибирайте його для туризму, альпінізму і зимових походів.

Синтетика (синтепон, поліестер) добре зберігає тепло і при цьому не боїться вологи, що дуже корисно при тривалих походах у холодну пору року. Ще одна корисна якість синтетики: вона може впоратися з перепадами температур, якщо раптом погода різко змінилася, то ви не будете відчувати почуття дискомфорту.

Але головний недолік таких спальників — більшу вагу в порівнянні з пуховими спальниками: якщо варіант їх пуху важить близько 1,5 кг, то з синтетики — близько 3 кг і більше. Такий спальник підійде для відпочинку в кемпінгу.